Посол України в Польщі заявив про «точки дотику й компроміси» з польським урядом щодо блокади кордонів

Посол України в Польщі заявив про «точки дотику й компроміси» з польським урядом щодо блокади кордонів

Фото: Photo by Robert Nemeti/Anadolu via Getty Images

Україна продовжує переговори з урядом Польщі щодо ситуації на кордоні. Знайдені певні точки дотику й компроміси. Пропозицій достатньо, щоб протестувальники припинили блокувати кордон, заявив в коментарі Укрінформу посол України в Польщі Василь Зварич.

За його словами,  кожний день протесту завдає величезних збитків не тільки українській економіці, а й бізнесу Польщі та інших країн. Тому, вважає дипломат,  нема «жодних підстав, аби акції з обмеженням руху на кордоні тривали».

— Ми можемо всі питання, які турбують польських протестувальників, вирішувати за столом переговорів. Але хочемо бачити добру волю і з їхнього боку, щоб питання врегулювати, а не ще більше загострювати, — зазначив він.

За словам Зварича,  вимоги стосовно дозволів на міжнародні вантажні перевезення не є питаннями, які треба вирішувати вже зараз. Він підкреслив, що це є компетенцією ЄС, тож обговорювати це треба разом із Брюсселем.

— Але поки триває російська агресія, ми не можемо самі собі повернути ці дозволи, оскільки це ще більше вдарить по економіці України. А в умовах війни надходження до бюджету є вкрай необхідним для зміцнення обороноздатності Української держави, — зазначив посол.

Він додав, що «потрібно розблоковувати кордон і сідати домовлятися, оскільки іншого шляху немає». А також висловив думку, що питання кордону має вирішуватися комплексно. Передусім, розширення пропускної здатності має відбуватися шляхом розширення нових пунктів пропуску, розбудови інфраструктури. 

Польські перевізники блокують рух вантажівок  біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Корчова — Краківець”, “Гребенне — Рава-Руська”, “Дорогуськ — Ягодин” з 6 листопада . Серед їх  вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

 

Джерело

Новости Украины