Прем’єріада у Британії. Трасс випереджає Сунака з великим відривом – опитування


Прем'єріада у Британії. Трасс випереджає Сунака з великим відривом – опитування

Ліз Трас (фото — ЕРА)

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс з великим відривом випереджає ексканцлера Скарбниці Ріші Сунака у перегонах за посаду лідера Консервативної партії, який має стати і британським прем’єром. Про це йдеться в даних опитування YouGov на замовлення Sky News.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Дані опитування показують, що Трасс підтримають 66% членів Консервативної партії, якщо виключити тих, хто не визначився чи не має наміру голосувати. У Сунака – 34%.

Журналісти зазначають, що розрив між кандидатами за два тижні скоротився з 38% до 32%, проте вони вважають, що такого поступового зміцнення позицій не вистачить Сунаку, щоб виграти конкуренцію.

У межах дослідження з 12 до 17 серпня опитали 1089 консерваторів – 57% із них уже проголосували, 38% збираються це зробити. Серед тих, хто вже проголосував, 68% обрали Трасс і 31% – Сунака. 

  • 7 липня Джонсон подав у відставку з посади лідера Консервативної партії через урядову кризу. Він залишиться прем’єром Британії до осені, коли оберуть нового лідера.
  • Трасс та ексканцлер Скарбниці Ріші Сунак вийшли у фінал боротьби за посаду лідера консерваторів. 2 серпня Трасс отримала підтримку колишньої основної суперниці Пенні Мордаунт.
  • Нового лідера мають обрати 160 000 членів Консервативної партії до 5 вересня.

Читайте також: Трасс обіцяє йти по слідах Джонсона: Як прем’єр я буду найбільшим другом України

Джерело