Привіт Кремлю. Головнокомандувач ЗС Швеції не заперечує проти ядерної зброї у країні


Привіт Кремлю. Головнокомандувач ЗС Швеції не заперечує проти ядерної зброї у країні

Мікаель Біден (фото — Jimmy Croona/Försvarsmakten)

Коли Швеція вступить до НАТО, на її території може бути розміщена ядерна зброя, і на переговорах щодо входження країни до союзу не має бути жодних застережень проти цього. Про це заявив верховний головнокомандувач шведськими збройними силами генерал Мікаель Біден, пише Dagens PS.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, на переговорах про вступ до НАТО не повинно бути умов та «червоних ліній» для окремих його членів, і Альянс повинен мати можливість використовувати шведську та фінську територію «природно і за потребою».

Генерал повторив, що Швеція не повинна робити «національних застережень», наприклад, щодо заборони ядерної зброї на своїй землі.

«Йдеться не про створення перешкод, а про свободу дій», – сказав Біден.

Інакше кажучи, збройні сили країни радять уряду не встановлювати жодних обмежень, зокрема на розміщення ядерної зброї, перед вступом Швеції до НАТО.

Також країна має, вважає він, надати ВМС союзників «можливості готовності до інцидентів» у повітрі та посилити присутність уздовж східного кордону Альянсу, а також брати участь у підрозділах швидкого реагування НАТО та забезпечити у Каліксфорсі базу для сил союзу.

Біден зазначив, що членство в НАТО вимагатиме вживати «негайних» заходів, наприклад, поліпшення ППО/ПРО, а також збільшення видатків на оборону до 2% ВВП до 2026 року.

Зараз Осло та Стокгольм чекають, коли Угорщина та Туреччина нарешті ратифікують заявки їхніх країн на членство в Альянсі.

  • На початку осені 2022 року на виборах у Швеції перемогли праві.
  • 31 жовтня у Швеції заявили, що почнуть озброювати Україну сучасними системами.
  • Ще наприкінці літа Швеція погодилася розглянути надання Україні САУ Archer.

Джерело