Про катування в Ізюмі має знати світ. У мережі запустили флешмоб із синьою-жовтою стрічкою

Українці нагадують: будь-хто міг бути закатований в Ізюмі через національність.

Після деокупації Ізюму стало відомо про сотні жертв російських окупантів, до яких застосовували тортури. Найбільшу увагу привернуло одне з тіл закатованої людини, на руці якої були синьо-жовті браслети.  

Загиблих людей в Ізюмі ховали у лісі поблизу міського кладовища. Ексгумація тіл розпочалася 16 вересня. Серед захованих — одразу шість членів однієї родини та людина із браслетами кольорів українського прапора. Світлина з рукою вбитої людини облетіла мережу та стала приводом для початку флешмобу.

«Це міг бути кожен з нас просто через те, що ми українці», — пишуть користувачі Twitter.

Фото: Facebook/Юрій Ларін

До флешмобу приєднуються люди з різних країн. Про це в ефірі національних каналів 19 вересня розповіла правозахисниця Олександра Матвійчук, яка його започаткувала. 

«От зараз я активна дуже на Twitter із англомовним середовищем і там в коментарях люди виставляють фотографії з браслетом і пишуть: я з Данії, я з Швеції, я з Австралії, я підтримую Україну, я з Німеччини, я з Франції. І дуже цікаво, як креативно до цього флешмобу підходять люди з-закордону. Очевидно, що в них не були заготовлені у багатьох ці браслети. Хтось завʼязав собі синьо-жовту стрічку у волоссі. Хтось взяв, одяг шкарпетки. Хтось вислав мені фото як вони пофарбували сьогодні свій паркан у національні кольори. Тобто, сама ідея з браслетом, вона зараз розростається і отримує дуже багато різних форм. І я закликаю всіх підтримати, особливо в Україні, тоді це буде ще більш помітно за кордоном. Тому що нам потрібно виходити і пропонувати людям за кордоном акти солідарності. Це потрібно, в тому числі, щоб їхній політикум звертав увагу на запити своїх власних виборців, що треба більше допомагати Україні, більше давати їй зброї, щоб те, що ми бачимо в Ізюмі — не повторювалося», — пояснила вона. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині розшукують тіла загиблих

Учасниця флешмобу з хештегом #IzyumMassacre. Фото: соцмережіУчасники флешмобу з хештегом #IzyumMassacre. Фото: соцмережіУчасник флешмобу з хештегом #IzyumMassacre. Фото: соцмережі

Нагадаємо, 15 вересня в Ізюмі виявили масове поховання людей. Близько 500 людей поховані у лісі поблизу міського кладовища. 16 вересня почалася ексгумація тіл. 17 вересня експерти Національної поліції вилучили з місця масового поховання 59 тіл.

Джерело