За інформацією: Суспільне Полтава.
Нардеп Костянтин Касай на парламентському засіданні. Фото з Facebook-сторінки К.Касая
Про роботу мажоритарника у Верховній Раді Суспільному прокоментував парламентський аналітик ГО "Рух Чесно" Віталій Мікула:
"Касай є одним з тих народних депутатів, які не підтримали відкриття декларації. На мою думку, це доволі погана позиція народних депутатів, через те, що тоді було дуже очевидно, що це потрібно робити. І теж згадаю і ще ініціативу, яку підтримав пан Касай. Це був законопроєкт, який "Громадське" називало як "наступ на свободу слова журналістів". Касай підтримував цю ініціативу, хоча вона теж була очевидно скандальна, і її не варто було підтримувати".
Законотворча діяльність
Костянтин Касай – співавтор понад 180 законопроєктів. Серед них найзнаковішим він вважає під №11079-1 про інститут умовно-дострокового звільнення людей від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні України. На думку нардепа, вмотивованих засуджених у виправних закладах багато.
"Раніше існував дійсно тільки єдиний механізм, це через помилування. Але цей законопроєкт він набагато спростив механізм, і ті механізми, чіткі статті, за якими були засуджені, чіткі переліки, за якими були засуджені ті чи інші особи. Процедура, в принципі, набагато простіша, і вона зрозуміліша. Дійсно, вмотивованих засуджених дійсно багато. По всій країні пішли захищати Батьківщину десь близько 2000 засуджених".
Костянтин Касай у Верховній Раді. Фото з Facebook-сторінки К.Касая
У Верховній Раді Костянтин Касай, зокрема, не голосував за зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель. В інтерв’ю Суспільному він розповів, що це тому, що його правки не були враховані при розгляді.
"Так як я на окрузі дуже багато перед прийняттям цього закону, і перед першим читанням, і перед другим, спілкувався із фермерами, із суб'єктами господарської діяльності. Вони досить аргументовано мені розповідали свої зауваження щодо кількості земель, які можуть перебувати в приватних руках чи то юридичні особи. Відповідно, я подавав свої правки, які були не прийняті. Тому, як би ні в першому, ні в першому читанні я голосував, але в другому я не голосував по тій причині, що моя думка не була врахована".
Робота на окрузі та взаємодія з місцевою владою
Костянтин Касай відвідує округ в середньому раз на чотири місяці. Серед основних проблем, які були на момент його балотування і залишаються, назвав стан доріг. Проте вирішити це питання нині, на думку нардепа, немає можливості. Великі проєкти реконструкції і відновлення доріг зупинились 2022-го. Одна з доріг, яка досі лишається без ремонту – Карлівка-Машівка.
"Ми подали дану дорогу на конкурс Банку реконструкції європейського розвитку…Там сума реконструкції даної дороги була більше 400 мільйонів. І, зрозуміло, таких коштів ні в бюджеті, ні в місцевому, ні в обласному, ні в державному ми не змогли знайти. І ми звернулись до банку. І скажу так, що, в принципі, ситуація йшла до свого фіналу, і ми отримали вже всі погодження на розробку законопроєкту. Але ж знову почалася війна".
Нардеп Костянтин Касай у студії Суспільного. Суспільне Полтава
Із виборцями Костянтин Касай зустрічається, якщо є запит. Розповів, що жителі округу можуть звернутись до нього через помічника.
"У мене практично в кожній громаді є помічник на громадських засадах, якого, як правило, знають всі в будь-якій громаді. До цієї людини, коли звертаються, є повний контакт зі мною. Якщо потрібно провести якусь зустріч, мені повідомляють про це помічники, ми її організовуємо відразу, коли це потрібно".
Нардеп Костянтин Касай на відкритті дитячого садочка у Нехворощанській громаді. Фото з Facebook-сторінки К.Касая
Серед керівників обласної адміністрації нардепу вдалося найбільше попрацювати із Олегом Синєгубовим. Найменше – з Філіпом Проніним.
"Мабуть, найбільше ми поспівпрацювали плідно з Олегом Васильовичем Синєгубовим, з Дмитром Луніним теж у нас абсолютно була нормальна робота. Ми і по цей день спілкуємось. Мабуть, Філіп Євгенович (Пронін – ред.), ми бачились декілька разів, спілкувалися, але, може, небагато часу пройшло, може, у нас наші організаційні моменти і робота, чи інтереси трошки не співпадали з напрямками, і ми просто менше бачились. На сьогоднішній день є виконуючий (обов’язків – ред.) голови Володимир Когут. В принципі, з ним співпрацюємо, спілкуємось. Які є запитання він завжди реагує. Що стосується районних адміністрацій, теж, вони всі завжди на зв'язку, не бачу ніяких проблем".
Допомога ЗСУ
Костянтин Касай майже не публікує в соцмережах свою допомогу Збройним Силам України. В інтерв’ю сказав, що поки не може про це розповідати.
"Є деякі підрозділи, з якими ми співпрацюємо, але дану інформацію просто не можна на даний момент ні показувати, ні розказувати. Колись прийде час, можливо, якщо буде цікаво, то я, можливо, це розповім. За єдиний підрозділ, який я можу зараз сказати, це наша окрема штурмова рота "Одін". Ми їм теж дуже багато допомагали і влаштовували аукціони. На аукціонах там деякі закупки робили. Так, можу зазначити, що ми їм назбирали коштів і своїх додали, і купили дуже крутий здоровий дрон, як "Баба Яга".
Костянтин Касай передав дрон «Баба Яга» військовим штурмового загону «Одін». Фото з Facebook-сторінки К.Касая
Чи було бажання піти боронити країну, нардеп відповів, що нині має не менш важливу роботу і завдання в тилу. Та про всяк випадок, якщо доведеться доєднатися до лав ЗСУ, вступив на військову кафедру.
"Я як чоловік і батько своїх дітей, звісно, переживаю і готовий захищати себе, свою родину, країну, вас. Я вважаю, що на сьогоднішній день я роблю не менш важливу роботу і не менш відповідальну. Поки я народний депутат, мені треба робити свої повноваження, які на мене покладені".
Костянтин Касай з сином Павлом на навчанні на військовій кафедрі. Фото з Facebook-сторінки К.Касая