За інформацією: Суспільне Чернівці.
Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці
Люди, які евакуювались до Чернівців з інших регіонів, можуть безплатно отримати гуманітарну допомогу від міжнародних та українських благодійних організацій. Вони роздають продуктові набори, гроші та іншу допомогу.
Благодійний фонд "Карітас Чернівці" надає допомогу переселенцям тричі впродовж трьох місяців, допоки люди соціалізуються. Вимушеним переселенцям видають їжу та засоби гігієни. Для дітей до 4 років наразі дають зимові комбінезони.
Також організація може оплатити ліки чи курс лікування вразливим категоріям. Аби отримати допомогу, потрібно прийти з паспортом та довідкою про статус ВПО, після реєстрації переселенцю випишуть талон з датою та годиною. Також в організації надають юридичну допомогу.
Від початку повномасштабного вторгнення благодійний фонд роздав приблизно 25 тисяч продуктових наборів. Допомогу надають і для переселенців у громадах. З нового року фонд планує зменшити обсяги гуманітарної допомоги. Проте планують надавати мікрогранти на бізнес, розвиток, адвокацію та супровід. Про це в коментарі Суспільному сказала менеджерка проєкту "Реагування на надзвичайні ситуації" фонду "Карітас Чернівці".
Детальніше — у відео.
Французька гуманітарна організація ACTED надає грошову допомогу вимушеним переселенцям із вразливих категорій. Від початку повномасштабної війни організація відкрила перші філії у Львові та Чернівцях. Від березня цього року організація допомогла понад 10 тисячам переселенцям в області, це майже 70 мільйонів гривень допомоги.
В організації надають кожному з членів родини 6 660 гривень одним платежем, каже менеджерка проєкту "Cash" організації ACTED Ірина Петліна. Аби отримати таку допомогу, потрібно заповнити анкету.
Подаватись можуть:
- батьки-одинаки з дітьми,
- одинокі люди похилого віку,
- родини з вагітними жінками та жінками, які годують,
- люди, які потребують піклування,
- родини з 3 дітьми і більше,
- родини з людьми, які мають інвалідність (1, 2 групи),
- важкохворі люди та родини, які через бойові дії повністю або частково втратили житло.
Допомогу можуть отримати люди з регіонів, де відбувалися бойові дії. Це Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Херсонська та Запорізька області.
Зареєструватись можна за телефоном гарячої лінії 0 800 33 69 36. Також свої дані можна надати в адміністрацію громади, яка надішле їх організації. За змоги працівники ACTED можуть приїхати у громаду та зареєструвати переселенців самостійно.
Коли допомогу від організації погоджують, гроші нараховують на картку Ощадбанку. Також виплату можна забрати у відділеннях Ощадбанку та Укрпошти чи за потреби отримати адресний переказ поштарем.
Міськрада Чернівців припинила видавати продуктові набори для переселенців через відсутність фінансування. Але продовжують надавати набори пільговим категоріям ВПО, каже директорка міського департаменту соцполітики Наталія Фрунзе.
За її словами, у місті працюють понад 30 міжнародних та українських благодійних організацій, де переселенці можуть отримати допомогу.