Проводять ярмарки, купують авто та в’яжуть шкарпетки: як згуртувалися жителі громади на Вінниччині

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: ГО «Акорд»

Проводять благодійні ярмарки, збирають гроші на тепловізори й приціли, купують автомобілі для ЗСУ, в'яжуть шкарпетки — так допомагає захисникам Крижопільська громада на Вінниччині. Як фермери, влада, учителі, волонтери й інші місцеві мешканці об'єдналися, аби наблизити перемогу України, Суспільному розповів речник ГО "Акорд" Олександр Гіроль.

"Завезли близько 40 тонн продуктів у Харків"

Розповідає, організація спрямована на співпрацю України й Франції, але із 24 лютого переформатували свою роботу у волонтерство.

"Коли почалося вторгнення, шок тривав півтори години. Перше, що зробив, пішов у військкомат, як і інші чоловіки з нашої організації. Але там сказали, що за віком не проходжу. Потім до нас звернулися волонтери-земляки із Харкова. Попросили допомогти продуктами. Ми збирали й мололи крупи, переробляли м'ясо й рибу, збирали інші продукти. Вивезли до 40 тонн продуктів у Харків", — говорить Олександр Гіроль.

У Харків везли харчі, а назад у тих же автомобілях евакуйовували людей.

"Бувало у вантажному автобусі їхали по 12-18 людей. Займалися їхнім розселенням, залучали наших друзів, ходили по селах, по хатах, шукали їм прихисток. Співпрацювали з владою, яка підготувала для поселення садочки, ліцеї. Бувало, у перший період, за день приймали до тисячі дзвінків", — каже волонтер.

Фото: ГО «Акорд»

Так задля майбутньої перемоги, об'єдналася уся громада. Щоб зібрати гроші для ЗСУ, працівники культури організовують благодійні концерти. А місцеві жінки роблять та продають на ярмарках солодощі та випічку.

"Крім того донатять усі небайдужі, зокрема й із-за кордону. На зібрані гроші гроші, купуємо усе необхідне захисникам: приціли, тепловізори, рації тощо. Також співпрацюємо з відділом культури та історичної спадщини Крижопільської громади. Допомагають фермери, спускають ставки і дають рибу. Ми просимо у соцмережах баночки і люди одразу запитують, куди нести. Збираються, щоб робити різні закрутки. Співпрацюємо з ліцеями. У першій школі плетуть маскувальні сітки. Земляки у Польщі шукають приціли нічного бачення. Це набагато дешевше, ніж в Україні. Завдяки їм збираємо гроші на два, а завдяки їм купуємо на ці ж гроші три", — розповідає Олександр Гіроль.

Фото: ГО «Акорд»

По завершенню всіх зборів волонтери публікують звіти, на що були витрачені гроші. А також подяки воїнів з передової.

"Для нашої організації дуже важлива звітність перед громадою. Всі фінансові питання та питання звітності тримає на контролі членкиня ГО Олена Соляр" , каже Олександр Гіроль.

Оскільки, організація була створена для співпраці із Францією, допомагають і французькі колеги.

"Навесні директор ГО А. Мошул спільно з французькими колегами організував купівлю та передачу в один зі спеціалізованих санаторіїв Вінниччини медичне обладнання для реабілітації наших поранених бійців",говорить Гіроль.

Допомогу захисникам щотижня возить волонтер Юрій Гандзюк. Він доставляє на передову усе, що збирають, виготовляють та купують жителі громади.

Фото: ГО «Акорд»

"Відправили бійцям чотири автомобілі"

Спільними зусиллями у громаді збирають гроші на автомобілі для захисників. Лише від їхньої організації таких на фронт відправили чотири, каже Олександр Гіроль. На черзі ще стільки ж.

"Автомобілі обираємо лише за певними критеріями: обов'язково всюдиходи, пікапи, щоб могли працювати по бездоріжжю, в болоті й снігові. Уже відправили таких чотири машини, одна з яких була моя особиста. Інші привозили із Польщі, але наразі там такі знайти важко, бо наші люди усі розкупили. Тому за наступними поїдемо у Фінляндію. Маємо закупити ще чотири. Наразі зібрані гроші уже на дві".

Фото: ГО «Акорд»

Працівники місцевої станції техобслуговування безкоштовно перевіряють автомобілі перед відправленням.

"Якщо потрібно ремонтують, змінюють мастило чи лампочки. Один із чоловіків за ніч перефарбовує авто в камуфляж так, що не впізнати. Кожну машину женемо самі, перед цим навантажуємо продуктами й речами для захисників, — розповідає волонтер. — Нещодавно зателефонував знайомий, член нашої організації. Каже, що має всюдихід ГАЗ-69. Автомобіль неновий, але міцний. Міркуємо, як замінити у ній двигун. Потім обладнаємо авто під платформу для зброї — міномета, чи іншої".

Місцеві жінки об'єдналися у "в'язальний батальйон"

Із настанням холодів місцеві рукодільниці, об'єдналися у "в'язальний батальйон" —плетуть теплі шкарпетки для бійців. У планах також робити в'язані шапки, розповідає волонтерка Тетяна Боднар.

"Одна із наших маленьких ініціатив — в'язання теплих носків. Долучаються Будинок школярів та звичайні люди, які про це дізналися. Хтось не має грошей, але вміє в'язати, хтось навпаки, приносить нитки. Буває телефонують і кажуть: завтра прийдемо по нитки. Загалом тих, хто в'яже, у нас понад 20 людей. Я купую нитки даю їх в'язальницям. Натомість забираю готові шкарпетки. Уже відправили чотири замовлення, це десь до сто пар носків. Хочемо також запустити в роботу шапки. Одна жінка уже почала їх плести", —Тетяна Боднар.

Фото: ГО «Акорд»

Шкарпетки разом з іншими необхідними речами передають волонтерами, поштою, або ж бійцями, які приїхали на ротацію.

"Щодня намагаємося щось робити для фронту, для наших бійців. Стараємося залучити якомога більше людей. По Вінниці співпрацюємо із трьома ОСББ, які допомагають збирати баночки для тушкованок й бляшанки для окопних свічок. Бо у нашій громаді визбирали й відправили на фронт усі, що були. Від цього не можна втомитися, бо працюємо на перемогу, допоки вона не настане", — каже Олександр Гіроль.