«Пункти незламності» на Полтавщині: про кількість, режим роботи та необхідне обладнання

За інформацією: Суспільне Полтава.

Склад у школі №27, що у Полтаві. Суспільне Полтава

"Це була ігрова кімната, група продовженого дня тут займалася. Але тепер ми обладнали для складу. Якщо буде блекаут, то у нас є ліжка. Ці матраци, ліжка, ковдри, постільна білизна будуть задіяні для людей, для відпочинку. Є запас води, їжі, памперсів, одноразового посуду, туалетного паперу, мийні засоби. Школа працює в режимі школи. Зараз канікули, але на час блекауту одразу буде працювати "пункт незламності"", — розповіла заступниця директора школи №27 Ірина Фостик.

Крім того, у закладі є генератор, буржуйки, запас палива та прилади для обігріву. Необхідне закупляли за рахунок місцевого бюджету та благодійників, розповіла Ірина Фостик. На Полтавщині загалом 590 "пунктів незламності", вони є у кожній громаді. Нині ― діють у режимі очікування.

Заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут. Суспільне Полтава

"Ця інформація надходить до Міністерства цифрової трансформації, вона акумулюється на порталі "Дія" для того, щоб офлайн, онлайн люди могли скористатися інформацією, дізнатися про "пункти незламності". У таких "пунктах незламності" повинно бути забезпечене тепло, електроенергія, тобто підзарядка різних гаджетів, мобільний зв’язок, запас води", — продовжив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

«Пункт незламності» біля Полтавської ОВА. Суспільне Полтава

"Пункт незламності" на площі поблизу обласної адміністрації ― один із перших, які розгорнули на Полтавщині. Це було після ракетних обстрілів, які російська армія здійснила по об’єктах української енергетики 23 листопада 2022-го. Тоді у регіоні близько доби не було електропостачання. Люди шикувалися у черги біля намету, аби зарядити телефони та інші пристрої. Крім того, усередині можна було зігрітися та випити гарячі напої.

У «Пунктах незламності» є усе необхідне для людей у разі тривалих відключень електропостачання. Суспільне Полтава

"Дочка заряджала тут, так. Вони з Харкова, тут у квартирі жили, зараз у мене живуть. То так, приходили сюди, заряджали. Навіть нікуди було вставити зарядний (пристрій ― ред.), багато було. Прийшла в ЦНАП. І вирішила скористатись. Тут тепло, гарно. Чаю налили", — додала місцева жителька Людмила Дудник.

Працює цей "пункт незламності" й нині.

Наталія Кремпоха, жителька Коломацької громади. Суспільне Полтава

"Я ні разу не була тут, це перший раз. Зайшла, погрілася, зараз ще раз зайду. Бачу, що стоїть чай, але я не пила. Тепло, гарно", — розповіла жителька Коломацької громади Наталія Кремпоха.

Новости Украины