Путін: Участь РФ у «зерновій угоді» можлива лише після розслідування атаки на ЧФ РФ


Путін: Участь РФ у "зерновій угоді" можлива лише після розслідування атаки на ЧФ РФ

Реджеп Тайіп Ердоган та Володимир Путін (фото: EPA)

Російський диктатор Володимир Путін сказав Президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану, що відновлення участі Росії в «зерновій угоді» можливе лише після «детального розслідування» ударів по кораблях ЧФ РФ у Севастополі. Про це повідомляє пресслужба Кремля.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Ще однією умовою Путін назвав отримання від України «реальних гарантій неухильного дотримання стамбульських домовленостей, зокрема щодо невикористання гуманітарного коридору у військових цілях».

Раніше сьогодні в Ердогана повідомили, що він провів телефонну розмову з Путіним. Темою була зернова угода. Також президент Туреччини має зателефонувати президенту Володимиру Зеленському.

ДОВІДКА. 29 жовтня Москва заявила, що призупиняє участь в угоді нібито через атаку дронів у Севастополі. Як сформулювали окупанти, вони «не можуть гарантувати безпеку цивільних суден». Експорт зерна припинився. Керівництво РФ та їхні пропагандистські ЗМІ далі поширили, що військові дрони нібито запускали з зерновозів. 30 жовтня Туреччина, ООН та Україна погодили план транзиту для суден, попри погрози РФ. Як висловилися в Анкарі, експорт продовжиться, попри «нерішучість» Росії. 31 жовтня з портів вийшли 12 суден із 354 500 тоннами агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

  • З України морським коридором вийшло у 2022 році вже близько 10 млн тонн зерна, що привело до зниження світових цін на продовольство приблизно на 15% порівняно з їхнім піковим значенням у березні.
  • Одразу після демаршу РФ ціни на зернові ф’ючерси підскочили на 5%
  • Угода спливає 19 листопада.

Читайте також: Що дала Україні «зернова угода» і які наслідки має вихід із неї Росії

Джерело