Після завершення навчань НАТО з ядерного стримування Steadfast Noon, які триватимуть від 17 до 30 жовтня, Росія збирається вдруге за рік провести свої навчання "Гром". Наразі про конкретні терміни "Гром-2022" невідомо, проте згідно з домовленістю зі США, РФ має заздалегідь попередити про такі дії, аби це не виглядало початком ядерної атаки.
Про це повідомляє Defense Express.
Варто зазначити, що це мають бути другі навчання за рік. Причиною такого рішення, ймовірно, є те, що 2021 року вони не проводилися і були перенесені на 19 лютого 2022 року — за п’ять днів до повномасштабного вторгнення до України. Тоді такі навчання відбувалися фактично впритул до українського кордону з пусками балістичних ы крилатих ракет, а за ними особисто спостерігав Путін, який запросив до свого бункера й Лукашенка.
"Ще тоді, через залучення сил Південного військового округу та Чорноморського флоту РФ, було зроблено припущення, що це, можливо, репетиція завдавання ракетного удару по Україні", — йдеться в повідомленні.
Тепер навчання будуть зосереджені нібито на перевірці міжконтинентальних балістичних ракет, "хоча й існує велика вірогідність запуску крилатих ракет по Україні".
"Йдеться про запуски з трьох підводних ракетоносіїв, гіперзвукових ракет, балістичних міжконтинентальних ракет наземного базування, запуски з літаків стратегічної авіації, а також випробувальний пуск РС-28 "Сармат". З огляду на перелік сил та засобів, ключовим районом випробувань стане північ РФ", — кажуть у Defense Express.
Видання наголошує, що будь-які пуски не означають використання ядерного озброєння, а його випробування в атмосфері, космосі та під водою заборонені договором від 1963 року, та від цього часу СРСР, а потім і РФ його дотримувалися.
Останні ядерні випробування були проведені ще напередодні розпаду СРСР 1990 року. Відтоді, принаймні офіційно, Росія не проводила жодних практичних випробувань ядерних зарядів.
Варто зазначити, що більшість російських балістичних ракет давно перевищили всі терміни придатності. Наприклад, ракети Р-36М2 "Воєвода", більш відомі під натівською назвою "Сатана", припинили випускати після розпаду СРСР, а їхній максимальний термін використання був оцінений до 2005 року, після чого продовжувався, в останнє нібито до 2020 року.
"Перевірка ж їхньої (балістичних ракет — ред.) реальної готовності відбувалася шляхом відстрілу найстарішої ракети, якщо вона виконувала своє завдання, то строк експлуатації продовжувався. Якщо ні, то запускали іншу і так далі, поки завдання не було виконано", — розповідають у Defense Express.
Питання щодо готовності стосується й такої балістичної ракети, як "Тополь", що була прийнята на озброєння у 80-х роках та була модернізована до "Тополь-М" у середині 90-х. Зазначається, що 18 радянських "Тополів" ще є на озброєнні РФ, а 78 російських "Тополь-М" були виготовлені до 2011 року.
У Defense Express кажуть, що 88 російських ракет були вироблені понад 30 років тому, 78 одиниць- близько 20 років тому, що становить маже 50% всього арсеналу. Така ж ситуація і щодо балістичних ракет підводного базування.
"Але ще одне питання відносно ядерної зброї РФ — це й стан ядерних боєприпасів. З чим нібито пов'язано бажання Кремля провести підземні ядерні випробування, бо й у них є терміни зберігання, при цьому, нібито, значно коротші, ніж у звичайної конвенційної зброї. Але про їхнє проведення неодмінно стане відомо й країнам НАТО, як і реальний результат, що може викрити реальну ситуацію з тим, що й останнього козиря у Москві вже немає", — пише видання.
https://tsn.ua/svit/putin-zbirayetsya-provesti-drugi-za-rik-yaderni-navchannya-poperedni-vidbulis-za-5-dniv-do-povnomasshtabnogo-vtorgnennya-2187601.html