Радянщина головного мозку: які установки досі живуть в думках деяких людей

Советщина головного мозга: какие установки до сих пор живут в мыслях некоторых людей

Якщо ви думаєте, що радянські часи у минулому, то це не зовсім так. Певні переконання, стереотипи, стиль мислення та поведінка — ще досі живуть серед нас і частенько отруюють нам життя. Але є й хороші новини — таких пережитків у нашому суспільстві стає дедалі менше.

Які радянські установки досі живуть в головах деяких українців, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на канал "Ти як?".

Минуло багато років, а вплив Радянського Союзу на наше ментальне здоров'я досі можна побачити у сучасному суспільстві. Певні люді досі мають мислення, а також й діють за установками СРСР.

Розмивання особистих меж

У суспільстві, де пріоритет надавався державним інтересам, індивідуальні бажання ігнорувалися. Це призвело до того, що люди довго не розуміли значущість власних кордонів та потреб.

Відсутність особистої відповідальності

В радянські часи до всього застосовувався колективний підхід і відповідальність конкретної людини часто не мала значення. Так люди звикли перекладати відповідальність на групу або державну систему.

Знецінення приватного життя

Приватність також не відігравала важливої ролі. І це закріпило байдуже ставлення до особистих кордонів і приватного простору. Саме звідси здивування батьків на зауваження, що про візити у гості треба попереджати.

Трофейний спосіб мислення

Деякі люди досі тримають порожні банки-склянки з-під продуктів та інші артефакти, як цінні речі. Раптом стануть у пригоді? За те, що твориться на антресолях — просто краще мовчати.

Оцінювання за зовнішнім виглядом

Звичка визначати статус людини за її зовнішнім виглядом теж залишилася з радянських часів. Згадайте, як дивувалися бабусі та дідусі: а що, з татуювання теж тепер беруть на роботу?

Спільна власність

"Це наше спільне" й "Мені теж належить" — каже людина, яка не цінує спільну власність і може спокійно прихопити щось додому з офісу.

Пасивність та апатія

Постійне відчуття безсилля перед системою призводило до байдужості та небажанню брати участь у суспільному житті. Є багато прикладів того, як українці брали ситуацію у свої руки та змінювали хід історії. Але, на жаль, так буває не завжди.

 

Джерело

Новости Украины