Реалізація проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок» на Полтавщині: як долучитися

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: сторінка у Facebook Генерального штабу ЗСУ

Цільова аудиторія проєкту — не лише ветерани та ветеранки, а й члени родин військовослужбовців та безвісти зниклих, а також полеглих захисників. Головне завдання — це підвищення професійних знань та навичок для соціального відновлення військових.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

Дуже важливо, насамперед, для наших військових, щоб після повернення із зони бойових дій, вони мали змогу активно влитися у цивільне життя, бути конкурентноспроможними на ринку праці.

У рамках проєкту передбачено 11 безплатних освітніх курсів за різними напрямками. Три з них вже зреалізували наприкінці 2023-го. Зокрема, це основи відеомонтажу, початок власного бізнесу – інтернет-магазин з нуля, крій та шиття, додала Лілія Матвійчук.

2024-го стартує 9 курсів. Це побудова бренду в соціальних мережах, тобто SMM, експлуатація та управління дронами, 3D-графіка та 3D-друк, кухар, майстер нігтьового сервісу, піцайоло, майстер кондитерської справи, перукар-барбер.

Для отримання фінансування на проєкт "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей", його команда вивчала попит своєї цільової аудиторії, і під ці потреби обирали напрямки освітніх програм. Окрім них, на базі проєкту діють і безплатні консультації — юридичні, психологічні, кар’єрні та бізнес-консультації.

Бувають випадки, коли людина до нас приходить, але не визначилася з тим, на які курси піти. До речі, одна людина може пройти лише один курс. І тут у нагоді стають профорієнтаційні консультації, що допомагають з вибором напрямку освітньої програми.

Найбільш затребувані бізнес-консультації. Бо окрім консультування, вони дають змогу людині податися на грант. Перший конкурс на його отримання вже відбувся у грудні 2023-го року. З Полтави було три заявки від ветеранів, одна з яких перемогла. За словами Лілії Матвійчук, це передбачає фінансування до трьох тисяч євро на відкриття власної справи. Наступний конкурс відбудеться у травні цьогоріч.

Кожен освітній курс має свою кількість годин, певну кількість відвідувачів. Групи формуються конкретно з цільової аудиторії плюс цивільні. Така взаємодія передбачена для того, щоб процес реінтеграції у мирне життя відбувався успішніше.

Спільно з партнерськими організаціями у Полтаві проєкт реалізує ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини” на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, за адресою Івана Банка, 3, кабінет 102.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Новости Украины