Реформи президента Аргентини забуксували в конгресі. Він хоче робити їх в обхід депутатів

Хав’єр Мілей вважає, що «капіталізм, економія та важка праця» – це шлях Аргентини до виходу із бідності

Реформи президента Аргентини забуксували в конгресі. Він хоче робити їх в обхід депутатів

Андрій Водяний Cтарший редактор новин 15:32

Реформи президента Аргентини забуксували в конгресі. Він хоче робити їх в обхід депутатів

Фото: EPA /JUAN IGNACIO RONCORONI

Президент Аргентини Хав’єр Мілей заявив про намір обійти вороже налаштований парламент, який заблокував його радикальні економічні реформи, і реалізувати план жорсткої економії через укази. В інтерв’ю Financial Times він сказав, що йому не потрібен конгрес для порятунку економіки.

Мілей вважає, що «капіталізм, економія та важка праця» – це шлях Аргентини до виходу із бідності.

Читайте такожЯк Аргентина докотилася до своєї економіки та нинішнього президента

«Ми уникли гіперінфляції, і наша мета – продовжувати зменшувати інфляцію і завершити очищення [балансу центробанку]. Коли центральний банк буде очищений, ми плануємо скасувати валютний контроль… МВФ вважає, що ми зможемо зробити це до середини року», – описав він свої подальші кроки.

Радикальні реформи Мілея зіткнулися з проблемами, щойно потрапили до парламенту. Президент Аргентини вирішив не чекати, поки опозиція поріже його законопроєкт, замість цього він відкликав його, щоб перевнести пізніше.

У кінці 2025 року в Аргентині відбудуться проміжні вибори. Мілей розраховує, що його партія La Libertad Avanza (Свобода наступає) зможе здобути на них додаткові мандати й посилить його позиції в парламенті.

До того часу Мілей збирається проводити реформи власними указами й розпорядженнями: «Є інші реформи, які ми можемо зробити указами… змінивши застосування законів, і все це ми будемо робити».

Одночасно президент Аргентини збирається реєструвати законопроєкти в парламенті, щоб викривати своїх противників. «Ті, хто голосуватимуть проти, будуть визначені як вороги змін», – сказав він.

  • Крайній правий політик-новачок Хав’єр Мілей переміг на виборах президента Аргентини у листопаді 2023 року. Обравшись президентом він взявся до реформування економіки, почавши з радикальної девальвації та фіскального шоку.
  • У зовнішній політиці Мілей підтримує Україну (і запросив на інавгурацію президента Володимира Зеленського), Ізраїль та орієнтується на США. Також привітно ставиться до експрезидента США Дональда Трампа.

Джерело

Новости Украины