Регіональний ландшафтний парк «Краматорський» провів акцію «Збережемо первоцвіти»

Співробітники відділу рекреації та екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» разом з інспекторами служби державної охорони ПЗФ України провели акцію «Збережемо первоцвіти». Розмістили відповідні інформаційні матеріали у місцях, наближених до ділянок зростання рослин.

«Перші весняні квіти мають велике значення для сталого розвитку екосистем. Вони не тільки милують око красою, але й напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Багато видів також є ліками для тварин та людини. Проліска, гіацинтик, ряст, зірочка жовта, шафран, цибуля ведмежа, конвалія та інші первоцвіти готуються до весни ще восени. Накопичують у своїх цибулинах запаси поживних речовин, щоб раніше за інших зустріти весну. Рослини пристосувалися до примхливої погоди, але головним «шкідником» для них є людина. Нищачи квіти заради мінливої краси, вона спричиняє невиправну шкоду природі», — зауважили в Парку.

Чому не можна зривати первоцвіти?

Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами — це знищити 45-60 насінин, з яких могли б утворитись нові рослини. До прикладу, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, потрібно 7-8 років.

Коли хтось хоче зірвати квітку, то, звичайно ж, обирає найкращу і найбільшу, а значить — здорову. Суцвіття, що залишилися, нездатні сформувати недеформоване, стійке до хвороб і шкідників насіння.

Зривання квітки пошкоджує цибулину і насіння: у рослинки утворюється своєрідна «ранка», і в неї можуть потрапити бактерії.

Поживні речовини рослина отримує завдяки фотосинтезу, що проходить у листочках. Якщо зірвати їх, цибулина вже не зможе отримати запас сил до наступного року.

Пилком первоцвітів живляться комахи, які прокидаються після зимового сну. Чимало з них захищають ліс від шкідників.

Тож закликаємо відмовитись від збору диких весняних квітів заради збереження біорізноманіття нашого краю!

Джерело

Новости Украины