Регулятор розширив список сумнівних інвестпроєктів і фінансових пірамід. Тепер їх 134


Регулятор розширив список сумнівних інвестпроєктів і фінансових пірамід. Тепер їх 134

Фото: depositphotos.com

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) додала до списку сумнівних інвестиційних проєктів чотири компанії, що діють в Україні. Про це повідомляє пресслужба комісії.

До списку включено: ITAPROFIT, ESPERIO, Metadoro та Grand Choice.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Ці інвестпроєкти можуть бути пов’язані з проєктом, внесеним до списку раніше. Мета їх створення – виманювання коштів під новими назвами, оскільки первісний проєкт втратив довіру клієнтів та отримав багато негативних відгуків у мережі від ошуканих інвесторів, уточнюють у НКЦПФР.

Таким чином, загальна кількість сумнівних проєктів на сайті комісії складає 134 проєкти. Повний список – тут.

У НКЦПФР нагадують, що для захисту інвестицій можна надіслати запит до комісії щодо наявності ліцензій та інших дозвільних документів у певного проєкту.

У разі відсутності інформації про певний сумнівний проєкт потенційні інвестори, керуючись «10 ознаками сумнівності інвестиційного проєкту», можуть самостійно проаналізувати його на предмет фіктивності.

  • 18 листопада 2021 року НКЦПФР розширила до 100 учасників перелік сумнівних інвестиційних проєктів і фінансових пірамід, що працюють в Україні. 13 грудня Нацкомісія оновила список сумнівних інвестпроєктів, розширивши його до 113 компаній. 24 січня 2022 року список поповнили ще 10 компаній.

Підписуйтесь на наш Instagram: корисні пояснення актуальних тем

Джерело