Реєстр громади створений, працює, але вимагає уваги мешканців

Віра Сапарова

Окрім того, що Романівська територіальна громада постала одразу після проведення місцевих виборів 26 жовтня 2020 року, її жителям варто знати, що із 1 січня 2021 року створений і розпочав діяти (працювати) Реєстр Романівської територіальної громади.

До Реєстру Романівської селищної ради увійшли відомості із виборчого реєстру, який періодично оновлювався і мав вичерпну інформацію щодо мешканців громади, що мали право голосу. Звісно ж, аби Реєстр новоствореної громади (Романівської селищної ради) був наповнений сповна і включно із інформацією щодо усіх мешканців громади, слід постійно поповнювати інформацією потенціал Реєстру. При цьому варто і важливо знати, що реєстр місця проживання (перебування) особи – це внесення інформації за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданої особою у паперовій формі до органу Реєстрації (Реєстру). Важливо знати, що будь-які зміни місця проживання (перебування), навчання, зміна прізвища, зміни у сімейному стані мають знайти своє відображення у відомостях Реєстру територіальної громади.

Чому вкрай важливо вчасно, оперативно і без зволікань вносити до Реєстру територіальної громади певні зміни у статусі громадянина, який проживає на її території? Найпершим чином для того, аби не виникало жодних питань, а тим паче жодних проблем у ситуаціях, коли людина (мешканець, житель громади) потребує документального (офіційного) підтвердження певних відомостей про себе у ситуаціях, коли оформляється житлова субсидія, допомога на дитину, коли громадянин (громадянка) прагне виготовити, наприклад, банківську картку. Знову ж таки, повнота внесеної до Реєстру громади відомостей про громадян, які живуть на її території, впливає на оцінку економічного потенціалу громади, на зміст та цифрові показники певних програм, які приймаються у громаді для планування перспективного розвитку.

Найбільшої уваги з огляду на час, відколи існує Реєстр Романівської територіальної громади, потребує ситуація із дітьми. Громадяни України мають знати, що батьки або законні представники новонародженої дитини зобов’язані зареєструвати її місце проживання (перебування) упродовж трьох місяців з дня державної рєєстрації народженої дитини.

Де можна отримати інформацію стосовно стану реєстрації місця проживання (перебування) певного громадянина, який насправді живе на теренах певного села? Найпершим чином особисто – відвідавши відділ з питань реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб. У Романові цей відділ знаходиться на першому поверсі лівого крила адміністративного приміщення Романівської селищної ради. Завідує у Романові питаннями реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб Віра Петрівна Сапарова. Якщо мешканець будь-якого села Романівської селищної ради не має змоги або ж не має намірів звертатися у Романів до кабінету, у якому працює Віра Сапарова, на перших порах, аби зрозуміти, наскільки повна і вичерпна інформація щодо його особи внесена до Реєстру територіальної громади, цей громадянин (громадянка) може звернутися до старости села (старостинського округу), який допоможе встановити ситуацію стосовно стану інформації щодо певної особи у Реєстрі громади. Єдине, що ще раз варто пам’ятати – заяву про внесення змін щодо реєстрації місця проживання (перебування) кожен громадянин пише власноруч і особисто. 

Не секрет, пройде зовсім небагато часу, і ситуація навколо механізму та процедури внесення інформації у Реєстр громади буде суттєво вдосконалена. Очевидно, що усі питання стосовно реєстрації місця проживання (перебування) особи будуть вирішуватися щонайменше у режимі онлайн. Проте вже зараз у кабінеті, де працює вище згадана нами Віра Сапарова, можна отримати вичерпну інформацію із такого приводу. Втім, до повного вирішення і покращення ситуації із вчасним наповненням інформації у Реєстрі Романівської територіальної громади ще далеко. Хоча за час роботи Реєстру громадян Романівської селищної ради ( із 01.01.2021-го року) чисельність зареєстрованих за місцем проживання (перебування) громадян збільшилась майже на дві тисячі осіб, сягаючи орієнтовного показника в 17 тисяч 350 осіб. У той же час інші показники, співставлення, порівняння та моніторинги свідчать, що насправді на теренах Романівської громади проживають, працюють більше 19 тисяч осіб. Тобто – поле для роботи над Реєстром у Романівській селищній раді ще є.

Наталка Рисіч

Джерело

Новости Украины