З настанням літа актуальною стає проблема забезпечення належного температурного режиму в приміщені, завдяки якому можна створити комфортні умови для праці чи відпочинку. Вказані функції ефективно виконують кондиціонери, функціональні можливості яких дозволяють створення та підтримування оптимальної температури в житловому чи офісному приміщенні, гарантують можливість регулювання вологості повітря та забезпечують його чистоту завдяки використанню вбудованих фільтраційних систем. Сьогодні кондиціонери та спліт-системи стали невід’ємним атрибутом житлових помешкань (приватних будинків та квартир), комерційних, офісних та виробничих приміщень та місць загального користування на кшталт магазинів, ТРЦ, кафе та ресторанів.
Моделі та різновиди сучасних кондиціонерів
Найбільш зручними та мобільними пристроями для створення комфортної температури в приміщенні є портативні (переносні) моделі кондиціонерів, які за потреби можна перенести з одного приміщення чи кімнати в іншу (такі пристрої варто придбати для використання в орендованому житлі, оскільки після переїзду їх завжди можна забрати з собою). Водночас найбільш поширеними є моделі:
- віконних кондиціонерів, які монтують за віконним отвором або в заздалегідь підготовленій ніші. Такі пристрої є досить ефективними в охолодженні повітря, а їхній монтаж не є надто складним;
- настінних кондиціонерів, які складаються з двох блоків – зовнішнього, який встановлюється на фасаді будинку та внутрішнього, який монтують на верхній частині стіни всередині кімнати чи офісного приміщення;
- касетних кондиціонерів, які монтуються на стелі у вигляді декоративної панелі, яка ідеально поєднується з дизайнерським рішенням інтер’єру приміщення. Такі види кондиціонерів зазвичай використовуються в офісах солідних компаній, в ресторанах, готелях та інших комерційних об’єктах.
Обираючи кондиціонер для офісного, комерційного чи житлового приміщення потрібно зважати на показники його потужності, яке повинна відповідати площі приміщення та параметри функціональності, які визначаються за наявністю додаткових опцій в системі клімат-контролю, на кшталт автоматичного режиму керування, режиму нічного сну, наявності таймера та системи для іонізації повітря.
Рекомендації щодо вибору бойлера
Головною функцією бойлера є безперебійне забезпечення жильців квартири, заміського будинку, співробітників офісу чи відвідувачів місць загального користування гарячою водою незалежно від пори року. Найбільш поширені та популярні бойлери на сьогодні — водонагрівачі, які обладнано накопичувальним баком (в залежності від потреб у гарячій воді розмір накопичувального бака може сягати від 15 л до 120 літрів).
В монтажу бойлера з великим об’ємом накопичувального бака знадобиться досить багато вільної площі, тому для невеликих приміщень оптимальним рішенням буде придбання проточного водонагрівача (в даному випадку потрібно обирати досить потужні моделі бойлерів, які здатні швидко нагріти великий об’єм води).