За інформацією: Суспільне Кропивницький.
Керівник господарства з Кропивницького району Віталій Базан. Суспільне Кропивницький
Крім кукурудзи, на 300 гектарах землі посіяли цьогоріч сою. Пояснює, для того, щоб господарство отримало прибуток, потрібно зібрати від двох з половиною до трьох з половиною тисяч тонн сої з гектара.
"Декілька років ми не займалися соєю, але цьогоріч знову до неї повернулися і на це є декілька причин. По-перше – це найкращий попередник для інших сільгоспкультур. По-друге – ця рослина є азотофіксуючою у ґрунті і дозволяє трохи зменшити закупку селітри й карбоміду".
Поле сої. Суспільне Кропивницький
До повномасштабної війни у господарстві працювали 60 чоловіків і жінок. Зі слів Віталія Базана, сімох механізаторів мобілізували.
“На їхнє місце запросили пенсіонерів, які раніше вийшли на пенсію. Вони відгукнулися і працюють. Навіть ті люди, які зараз виходять на пенсію, далі залишаються у нас".
Фермер Станіслав Крикуненко. Суспільне Кропивницький
Фермер Станіслав Крикуненко сіє у полі пшеницю 25 років. Цьогоріч засіяли 150 гектарів. Хвилюється за майбутній врожай.
"У нас з квітня немає дощів і для наливу тої вологи, яка була у запасі, я думаю, буде трохи недостатньо”.
Каже, не змінюють посівні площі у господарстві. На 200 гектарах посіяли соняшник.
"Це – одна з рентабельних культур. Торік ціни на соняшник були 13-14 тисяч, але це все одно прибутково. Наприклад, минулого року був гарний врожай пшениці, під 60 центнерів, але з тими цінами, які були взимку, воно навіть на нуль не виходило".
Поле соняшника. Суспільне Кропивницький
Зі слів Валерії Фурманової, посівну завершили у ті ж строки, що і торік. Першими наприкінці червня збиратимуть горох і ячмінь.