Реорганізація складу бригад «швидких»: чого побоюються медики у Кременчуці

За інформацією: Суспільне Полтава.

Оксана Свинаренко. Суспільне Полтава

Згідно з постановою Уряду від 2012-го року, з початку 2025-го до складу бригади входитиме не менше одного парамедика та екстреного медичного техніка. Останніми після навчання стануть водії. Та деякі місцеві працівники побоюються, що кількість людей у бригаді можуть звести до мінімуму і це вплине на якість надання допомоги.

"Як буде робити це одна людина на сьогоднішній день, відверто кажучи, якщо одна буде рулювати, а інша перебувати у кабіні машини з пацієнтом, то як це буде відбуватись, поки що незрозуміло. Тому що одна людина не може і вводити там ін'єкції чи підключати на апаратуру, чи міряти той самий тиск. Є ці реанімаційні заходи і інші заходи і при різних ДТП, і зараз війна, і прильоти, і потрібно задіяно бути не одні, не дві руки, а чим більше, тим краще", — повідомила голова профспілки медичних працівників екстреної меддопомоги Оксана Свинаренко.

Центр екстреної меддопомоги. Прийом дзвінків на виклики. Полтава. Суспільне Полтава

"На сьогодні мають працювати три види бригад екстреної медичної допомоги. Це – лікарські, фельдшерські і бригади парамедиків. На кінець року, на перше число 2025-го року пункти цієї постанови, які передбачають лікарські і фельдшерські бригади, втрачають свою юридичну силу, і ми маємо починати працювати з першого числа 2025-го року, бригади екстреної медичної допомоги, у складі яких є парамедик", — розповів керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко.

Записати звернення у Кременчуці вирішили після обговорення колективного договору. Працівники "швидкої" не згодні з умовами.

"Згідно з постановою Кабміну 1114 від 2012 року, там прописано, що на станціях екстреної медичної допомоги, швидкій допомозі працюють бригади лікарські і фельдшерські. Лікарські бригади складаються з лікаря і фельдшера, а фельдшерські бригади складають з двох фельдшерів – двох працівників з медичною освітою. І в тому, і в тому випадку – водій. Тобто три особи. Категорично викинули цей пункт з колективного договору. Сказали, що розмови про те, що буде два медичних працівники працювати на одній бригаді не буде. Тому що, якщо буде два медичних працівники на бригадах, то доведеться скорочувати кількість бригад", — сказав лікар бригади "швидкої" Сергій Миргородський.

Сергій Миргородський, лікар бригади «швидкої» . Суспільне Полтава

"Ми хочемо розвиватися, але щоб це були повноцінні склади бригад. Хоча би мінімум дві людини з відповідною освітою", — пояснила голова профспілки медичних працівників екстреної меддопомоги Оксана Свинаренко.

За словами начальника станції екстреної меддопомоги Кременчука Юрія Малинки, колективний договір на стадії розробки та обговорення. А виїзд бригад у складі одного парамедика та медичного техніка можливий згідно з постановою Кабміну.

Юрій Малинка, начальник станції екстреної меддопомоги Кременчука. Суспільне Полтава

"Ми навпаки, у нас було до квітня місяця, до навіть в травні ще місяці в нас було 13 бригад. Потім у нас зменшилась на одну бригаду у зв'язку з тим, що люди хворіють, люди відпустках, щоб не створювати дійсно таких урізаних бригад, ми зменшили кількість бригад на одну, в нас зараз працює 12 бригад", — пояснив начальник станції екстреної меддопомоги Кременчука Юрій Малинка.

Нині на станції екстреної меддопомоги у Кременчуці не вистачає лікарів, та поки медики чергують у звичному режимі, каже начальник станції Юрій Малинка. На зміні працює десь близько 30 людей.

"У нас вчора було навантаження, середньодобове навантаження на бригаду 8,6. Що це значить? Це, будемо казати грубо, дев'ять викликів на одну бригаду за добу. У нас протягом цього року навіть і раніше в нас зараз працюють бригади на станції в складі лікаря і фельдшера, і водія, і два фельдшера, водій працюють. Тобто зменшення якогось урізання бригад немає", — сказав начальник станції екстреної меддопомоги Кременчука Юрій Малинка.

Обласний центр екстреної меддопомоги. Полтава. Суспільне Полтава

За словами Юрія Малинки, процес реорганізації не буде швидким. Потрібне навчання водіїв, фельдшерів та набір молодих спеціалістів.

Процес реорганізації екстреної швидкої допомоги незворотний, каже Дмитро Лавренко. У регіоні вже працюють бригади, які виїжджають на виклики у складі одного медика.

"Зміни відбуваються не лише в полтавському центрі, ці зміни відбуваються по всій державі. На сьогодні запущений процес перенавчання водіїв до рівня медичного техніка. Скорочення персоналу не відбувалось, а саме тих працівників виїзних бригад. Не було і не буде відбуватись", — каже керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко.

Читати ще

Читати ще Військовий з Полтавщини Іван Чорний став Героєм України

Новости Украины