За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Чому на річці Мена, що на Чернігівщині, з'явилася піна на поверхні водного об'єкту, з'ясовувала екоінспекція. У пробах води — виявили незначне перевищення органічних речовин та заліза. Інші показники — в нормі.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області на своїй Facebook-сторінці.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища провели обстеження прибережної зони та водної поверхні річки в межах Менської громади у відповідь на звернення міськради.
Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища обстежує прибережну зону річки та бере проби води. ФОТО: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Лабораторні аналізи відібраних проб води показали незначне перевищення:
- органічних речовин за хімічним споживанням кисню (41,4 мг/дм3 при нормі 30,0 мг/дм3);
- заліза загального (0,34 мг/дм3 при нормі 0,3 мг/дм3).
Інші показники знаходяться в межах гранично допустимих концентрацій для водних об’єктів, розташованих у межах населених пунктів.
Фахівчиня відділу інструментально-лабораторного контролю проводить дослідження проб води. ФОТО: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Як зазначається у повідомленні, наслідком інтенсивного утворення піни на водоскидній споруді є збільшення кількості опадів, які призвели до потрапляння значного об’єму дощових та талих вод до річки. І це призвело до природного насичення води киснем.
Піна на поверхні річки Мена. ФОТО: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області"Цей природній процес зумовлює утворення великої кількісті піни в місцях, де водна маса піддається інтенсивному перемішуванню. Отже, ці пінні брили, які протягом деякого часу могли спостерігати жителі міста Мена, ніякої небезпеки не несуть", — йдеться у повідомленні.
Піна на поверхні річки Мена. ФОТО: Державна екологічна інспекція у Чернігівській області