Річна інфляція в Україні сповільнилась до 21,3%


Річна інфляція в Україні сповільнилась до 21,3%

Фото: depositphotos.com

Інфляція в Україні у річному вимірі у березні сповільнилась до 21,3%, повідомила в понеділок Державна служба статистики. Ще у лютому вона становила 24,9%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе У місячному вимірі у березні інфляція трохи прискорилася – до 1,5% порівняно з 0,7% у лютому. Базова інфляція минулого місяця також зросла до 1,5% з 0,5% у лютому.

Це прискорення здебільшого пов’язане з підвищенням цін на овочі, які подорожчали порівняно з лютим одразу на 17%. Також значно підскочили в ціні одяг і взуття – на 12,5% і 12,4% відповідно.

На 0,4-1,8% зросли ціни на яйця, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти, хліб, макаронні вироби, молоко та молочні продукти, масло, цукор, фрукти, рибу та продукти з риби.

Серед продуктів, які подешевшали минулого місяця, Держстат вказує рис, продукти перероблення зернових, соняшникову олію, сало.

НБУ раніше пояснював, що інфляція в Україні сповільнюється у зв’язку з покращенням ситуації в енергетиці, достатньою пропозицією пального і продовольства, сприятливою ситуацією на валютному ринку і поліпшенням цінових очікувань.

  • Голова Нацбанку ще в лютому зазначив, що темпи зростання цін навесні почнуть стрімко знижуватимуться.
  • У НБУ припускають, що за умови сталого сповільнення інфляції можна буде говорити про дострокове зниження облікової ставки.

Джерело

Новости Украины