Річниця відсторонення Атрошенка: чим займається зараз, розлучення з дружиною та чи повернеться на посаду

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Влад Спешилов

1 лютого 2023 року міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від посади строком на один рік. Рішення ухвалив Львівський апеляційний суд.

6 червня 2023 року Атрошенка звільнили з посади за рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду, який задовольнив позов начальника Чернігівської МВА Дмитра Брижинського.

Чим займається Владислав Атрошенко після звільнення, коли вперше після відсторонення прийшов до міськради, як отримував звання "Почесного громадянина Чернігова", що у власності Атрошенка та як це пов'язано з його розлученням з дружиною Іриною, чи впливає колишній міський голова на ухвалення рішень у міськраді та чи зможе він повернутися на посаду міського голови після закінчення строку заборони обіймати цю посаду? Про все це — читайте далі у нашому матеріалі.

Владислав Атрошенко після звільнення

Суспільне намагалося отримати особистий коментар від Владислава Атрошенка щодо його життя після відсторонення з посади міського голови, проте він не відповідає на запитання журналістів. Ми готові опублікувати його позицію з питань, про які йтиметься в цьому матеріалі.

Зі слів виконувача обов'язків міського голови Чернігова Олександра Ломака, Атрошенко після звільнення з посади займається напрямками, які пов'язані з бізнесом, особистими питаннями. Також Ломако в інтерв'ю Суспільному казав, що Атрошенко допомагає ЗСУ, не афішуючи цього та не публікуючи жодних звітів.

На питання журналіста, чому Атрошенко зараз зовсім не дає інтерв'ю, Ломако відповів так:

"Я думаю, що це його позиція. Вважаю, що йому є багато чого розповісти, але, можливо, він ухвалив рішення, що від цього місту буде тільки гірше. Не думаю, що він розмірковує особистими категоріями, але ми розуміємо, що на кожну публічну заяву може бути реакція, від якої буде страждати місто".

Міськрада без Атрошенка

Про вплив колишнього міського голови Атрошенка на ухвалення рішень у міськраді, Олександр Ломако сказав, що він, як виконувач обов'язків міського голови, радиться з Атрошенком з ряду питань та дослуховується до його слів.

"Він радить з якихось питанням, це не відбувається щодня. Буває, я йому телефоную і раджуся, буває він висловлює свою думку з тих чи інших питань. Звичайно, ми спілкуємось регулярно і ми обговорюємо ті чи інші питання. Але, я скажу так, на поточні процеси він не впливає", — сказав Ломако.

Також Ломако спростував інформацію, що Атрошенко після звільнення у себе в офісі нібито проводив планірки з деякими керівниками міських управлінь.

З останнього, на момент запису інтерв'ю в грудні 2023 року, Атрошенко обговорював з виконувачем обов'язків міського голови бюджет міста на 2024 рік.

"Точно обговорювали бюджет і проєкт бюджету, який ми ухвалювали на виконкомі, та проєкт бюджету, який зараз будемо ухвалювати. Після обговорення він висловив свої співчуття, тому що за останні сім років, що ми працюємо, такого бюджету в місті ще ніколи не було, коли практично немає коштів ні на жоден серйозний напрямок".

На думку чернігівського правозахисника та помічника депутатки міськради Марини Семененко Олександра Гашпара, Атрошенко продовжує впливати на кадрову політику міськради та на процеси ухвалення рішень. За його словами, після відсторонення та звільнення Атрошенка кардинальних змін у роботі міськради він не помітив. Окрім того, що сесії стали збиратися рідше, ніж це було за Атрошенка.

Олександр Гашпар. ФОТО: Суспільне Чернігів"Я думаю, це пов'язано з перерозподілом повноважень між міською радою і міською військовою адміністрацією. Тому що, як ми бачимо, бюджетні питання передали під відповідальність Брижинського, і бюджет на цей рік затвердила військова адміністрація, а не міська рада. Міська рада не хоче, скажімо так, створювати нові прецеденти для того, аби МВА подавала позови до суду та оскаржувала якісь рішення. З 26 листопада була остання сесія і вже майже понад два місяці не збирається сесія міської ради для прийняття, наприклад, тих самих земельних питань, яких накопичилось дуже багато".

Також Гашпар стверджує, що після звільнення Атрошенка в монобільшості "Рідного дому" спостерігається ускладнення зі збором необхідної кількості голосів під час голосувань на сесіях.

Новости Украины