За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж риба та суддівський молоток. Північний кордон. Держприкордонслужба/Getty Images
Двох жителів Чернігівського району, які незаконно виловили 560 рибин, засудили на один рік умовно. Також вони мають сплатити понад 774 тисячі гривень за завдані збитки довкіллю.
Таке рішення 21 жовтня ухвалив Козелецький районний суд, йдеться в реєстрі судових рішень.
В чому суть справи
14 березня 2023 року двоє жителів Козелецької громади біля Київського водосховища, поблизу села Сорокошичі, за допомогою однієї сітки зяберної незаконно ловили рибу. А саме: 548 карасів сріблястих, одну щуку, три судаки, чотири краснопірки, одного сазана, два лящі, одну білизну.
Чоловіки завдали збитки довкіллю 774 тисячі 488 гривень, йдеться в рішенні суду.
Начальник прикордонної оперативно-розшукової групи під час допиту повідомив, що у березні 2023 року він разом із колегою в районі Київського водосховища почули звук двигуна. Коли вони підійшли ближче, у воді біля берега був човен та двоє чоловіків, які з човна діставали мішки з невідомим вмістом.
"У подальшому побачив у мішках рибу та сітку зяберну, візуально мокру. Риби було чотири чи п'ять мішків та пластикова ємність. На рибі була пошкоджена луска, що свідчило про її вилов сітками зяберними. Запитав чоловіків (обвинувачених, — ред.), чи мають вони дозвіл на вилов. Відповіли — ні. Також повідомили, що човен та риба належать їм, а приїхали на мотоциклі, який був за приблизно 10 метрів від човна. Подзвонив на 102 та поінформував про подію. У подальшому, працівникам поліції обвинувачені повідомили, що заготовляли лозу, однак її там немає", — розповів начальник прикордонної оперативно-розшукової групи.
Риба, яку незаконно виловили чоловіки. Північний кордон. Держприкордонслужба
У суді обвинувачені свою вину не визнали. Вони розповіли, що 14 березня не ловили рибу, а заготовляли сухостій на дрова. Того дня до них прибігли прикордонники, забрали сокиру, поставили їх на коліна. Про те, що в цьому місці прикордонна зона, чоловіки не знали.
"Чули звук двигунів на водоймі. Там човни рухаються постійно. Мотоциклів на березі не бачили, оскільки в тій місцевості тільки почали заготовляти сухостій. Біля човна не були, риби не ловили. Прикордонники викликали слідчих та водну поліцію. Відпустили приблизно о 21 годині. Виявлені човен та мотоцикли їм не належать", — розповів один із обвинувачених.
Човен. Північний кордон. Держприкордонслужба
Кому належить човен чоловіки не знають.
"На місці події взагалі були відсутні будь-які ознаки заготівлі хмизу, чагарників, дерев та знаряддя для неї. Натомість обвинувачені були взуті в чоботи-заброди, які використовуються і для рибальства. У човні була сітка з рибою. Риба мала пошкодження луски, характерні для її лову з використанням сіток. Біля берега та навколо, крім обвинувачених, нікого не було", — йдеться у вироку суду.
Який вирок виніс суд
Чоловіків визнали винними за частиною 1 статті 249 КК України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду). Їм призначили покарання — позбавлення волі на два роки та звільнили від нього з іспитовим строком тривалістю один рік. Це при умові, якщо протягом цього часу чоловіки не вчинять нового кримінального правопорушення.
Суд зобов'язав чоловіків також сплатити до бюджету Деснянської селищної ради 774 тисячі 488 гривень за завдані збитки довкіллю.
Також обвинувачені мають сплатити по 1 641 гривню на залучення експерта.
Тепер обидва чоловіки періодично мають з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження.
На вирок може бути подана скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів із моменту його проголошення.
Читати ще
Читати ще На майже 900 тисяч гривень: двоє жителів Чернігівщини незаконно ловили рибу на Київському водосховищі