Рівненські піротехніки відправилися допомагати розміновувати Донбас

10 травня піротехніки ДСНС Рівненщини виїхали на Схід України, де спільно із колегами з інших областей України приступлять до чергової фази розмінування в населеному пункті Гнутове в рамках співпраці Держслужби з НС з представництвом ««The HALOTrust» в Україні у Донецькій області.

Це вже третя ротація рівненських піротехніків на сході країни з грудня 2020 року, повідомляє прес служба ГУ ДСНС на Рівненщині.

Проєкт фінансується Європейським Союзом.

Гуманітарне розмінування – процес дуже повільний. Воно відбувається за міжнародними стандартами і суттєво відрізняється від військового. Останнє передбачає локальне очищення території від мін та снарядів, зокрема для проходу техніки або тактичних груп. А під час гуманітарного розмінування територія повністю звільняється від всіх феромагнітних матеріалів.

Спочатку в хід йдуть металошукачі. Після їх сигналів демінери працюють вже вручну. Сантиметр за сантиметром досліджують землю. Робота кропітка, майже ювелірна. Які сюрпризи чекатимуть в землі, піротехніки не знають. Це може бути побутове сміття, наприклад, цвяхи чи гайки, залишки сільськогосподарської техніки або вибухонебезпечні предмети.

Черговий етап розмінування Гнутового триватиме до 19 червня.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Источник