За інформацією: Суспільне Рівне.
Фото: Суспільне Рівне
Жінка розповіла, що проходила курси з надання домедичної допомоги у "Центрі готовності цивільних" на початку січня 2024 року:
"Ми його положили в горизонтальне положення і викликали швидку допомогу. Почали перевіряти дихання, наскільки воно часте і чи треба було робити серцево-легеневу терапію, чи, можливо, просто дочекатися швидкої, або дати ліки, якщо вони в нього є. Перевірили дихання, було два вдихи за 10 секунд, вирішили не робити серцево-легеневу терапію, щоб не нашкодити людині".
За інформацією пресслужби обласного центру екстреної меддопомоги, у 69-річного чоловіка медики діагностували тахікардію, провели кардіоверсію — відновлення серцевого ритму. Після надання меддопомоги його відпустили додому.
"Приїхала бригада швидкої допомоги десь через 10 хвилин, ми пояснили приблизний вік, що сталося, ознаки і що ми робили. Все, що він нам встиг сказати — які хвороби має. І передали лікарям, і сподіваюся, що з ним все добре", — додала Ольга Ніколайчук.
Зі слів керівниці "Центру готовності цивільних" Галини Чибуровської, курси з домедичної допомоги та серцево-легеневої реанімації вони почали проводити зокрема для безробітних на базі обласного центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості:
"Ми робимо ту справу, яку повинні робити. Ми допомагаємо людям бути обізнаними, впевненими, а головне — завдяки цьому випадку зрозуміли, що не тільки ті, які ідуть на фронт, повинні мати такі навички, а й у цивільному житті це дуже нам потрібно".
Фото: Суспільне Рівне
Зі слів заступниці директора облцентру профтехосвіти Оксани Зигалової, курс — п'ятиденний:
"Цього часу цілком достатньо аби навчитись фахово надавати домедичну допомогу".
Фото: Суспільне Рівне
За рік роботи "Центру готовності цивільних" навчання пройшли понад 2 500 людей.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook