До категорії металопрокату сьогодні належить велика кількість профільних виробів, отриманих методом прокату металевих заготовок. Металопрокат користується великою популярністю в різних сферах життєдіяльності в першу чергу у будівельній галузі та промисловому виробництві завдяки відмінним технологічним властивостям, стійкістю до механічних навантажень, високою вогнестійкістю та витривалістю до температурних перепадів та неодноразових циклів заморожування за мінусових температур. На сайті інтернет-магазину компанії «АВ метал груп» https://avmg.ua/ можна замовити та придбати різні види металопрокату, включно з продукцією, виготовленою з чорного та кольорового металопрокату та виробами із нержавіючої сталі.
Різновиди металопрокату та сфера його застосування
Асортимент виробів з металопрокату є доволі різноманітним та включає продукцію, яка відрізняється фізичними параметрами та має різні фізико-технічні показники, які визначають сферу її застосування. Для прикладу, арматура різного січення має відмінні показники на розрив та розтягування, тому її використовують під час виготовлення бетонних виробів та будівництва конструкцій з бетону.
Металопрокат у вигляді:
- двотаврових балок здатен витримувати значні фізичні навантаження, тому його використовують у вигляді несучих конструкцій, для об’єднання колон та посилення опорних елементів;
- листової сталі, яка є основою для створення цільнометалевих конструкцій, окремих частин певної будівлі чи споруди на кшталт сходової клітки, огорожі чи перегородки;
- металевої сітки використовують для армування певної основи перед заливкою бетону. Крім того, металеву сітку використовують для укріплення стін фасадів перед нанесенням декоративної штукатурки, для спорудження огорожі по периметру земельної ділянки чи для будівництва вольєрів для птахів.
Окрему категорію металопрокату складають будівельні кріплення у вигляді тросів, ланцюгів та канатів, що використовуються під час роботи різних будівельних пристроїв та механізмів.
Деякі властивості різних видів металопрокату
Задля отримання певних властивостей до заліза, яке є основою металопрокату, додають інші метали на кшталт нікелю чи хрому, завдяки яким металовироби є більш стійкими до корозії та можуть експлуатуватися в хімічно агресивному середовищі. Окрім нержавіючої сталі великою популярністю у споживачів користуються вироби з оцинкованого металопрокату, де поверхня чорного металу вкрита тонким шаром цинку чи алюмоцинку (сплаві з алюмінію та цинку).
За формою металопрокат може бути листовим (рулонним, гарячекатаним або холоднокатаним), сортовим (фасонним та простим), до якого належать вироби у формі квадрата, смуги, круга, кутника, швелера чи балки. Окрему категорію металопрокату складають труби різного діаметру та різної товщини станок (в залежності від технології виготовлення труби можуть бути круглими та профільними – квадратними та прямокутними, зварними та безшовними).