Роботодавці планують перегляд гонорарів – зарплати в Україні в 2023 році можуть зрости

Багато роботодавців в Україні планують перегляд заробітних плат у 2023 році. Так, гонорари можуть збільшитися від 8 до 30%, але все буде залежати від ситуації в державі та конкуренції за фахівців. 

Особливо на ситуацію впливатимуть військова та економічна ситуації в Україні. Про це розповіли OBOZREVATEL на сайті пошуку роботи та співробітників Work.ua.

«Про зарплати варто говорити з обережністю. На це впливатиме дуже багато факторів. Особливо військова та економічна ситуація в країні. Наприкінці грудня Work.ua провів опитування HR-спеціалістів компаній малого, середнього і великого бізнесу. Один із напрямків, який досліджували – чи планують роботодавці підвищення зарплат у 2023 році. Попри невідомість, більшість опитаних роботодавців планують перегляд зарплат. За результатами, зростання може скласти від 8% до 30% залежно від ситуації в країні та конкуренції за спеціалістів», – зазначили в Work.ua.

Коли будуть підвищуватися зарплати та де наразі платять найбільше?

У Work.ua зазначають, що в першій половині 2023-го не прогнозується значних підвищень зарплат. Але компанії, які мають фінансову можливість, можуть підвищити рівень зарплат на початку року. В першу чергу це може стосуватися компаній зі сфери:

  • торгівлі;
  • логістики й транспорту;
  • аутсорс ІТ-компаній.

Компанії, що переглядають зарплати кожні пів року, планують це робити і в 2023-му. Переважна більшість опитаних респондентів, зважаючи на надто велику кількість невідомих факторів, все ж планують підвищення у листопаді-грудні. Малий і середній бізнес здебільшого відштовхується від рівня інфляції та загальної економічної ситуації в країні.

Наразі середня зарплата в Україні складає 15 тис. грн. За даними Work.ua, найбільше платять у Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській та Київській областях – 17,5 тис. грн.

Джерело

Новости Украины