Росія не поверне наші території в обмін на поступки – президентка Грузії до уряду


Росія не поверне наші території в обмін на поступки – президентка Грузії до уряду

Саломе Зурабішвілі (Фото з сайту уряду)

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, виступаючи на урочистій церемонії на честь Дня незалежності країни, розкритикувала чинну владу за зближення з Росією та віддалення від Європи.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Незрозуміло й образливо для нашого народу, коли уряд не думає про честь і гідність своїх громадян», – сказала вона.

Зокрема, вона розкритикувала владу за рішення про відновлення прямих авіарейсів з Росією, а також наголосила на тому, що для росіян, які масово прибули до Грузії, не вжито «правил та справедливих заходів» щодо їхньої діяльності, зокрема у таких сферах як охорона здоров’я та освіта.

«Незрозуміло та прикро, коли сьогодні ми рахуємо, скільки мільйонів принесе нам «подарунок» від польотів (з Росією. – Ред). Нашу гідність продано за 200 чи 300 мільйонів?», – заявила президентка.

Вона також звинуватила грузинський уряд у тому, що він «проклинає дружні та партнерські країни», натомість «захищає тих, хто досі окуповує територію Грузії», маючи на увазі росіян.

Зурабішвілі акцентувала на тому, що в обмін на «поступки» від Грузії, Росія «не поверне окуповані території».

«Невже наші громадяни в Абхазії Цхінвалі забувають, хто пригнічує, а хто викрадає?», – сказала вона.

Президентка резюмувала, що «сьогодні ми чітко бачимо, хто намагається окупувати Україну, і також бачимо, що світ змінюється, а міф про непереможність Росії розвінчано».

ДОВІДКА. 105 років тому, 26 травня 1918 року демократичний уряд Грузії проголосив незалежність країни від Російської імперії. Перша демократична республіка проіснувала недовго – лише два з половиною роки, після чого була радянізована. На тлі розпаду Радянського Союзу, 1991 року Грузія знову проголосила свою незалежність на підставі Декларації незалежності від 26 травня 1918 року.

  • 10 травня 2023 року кремлівський диктатор Володимир Путін зняв чинну з 2019 року заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.
  • 15 травня Грузія дала добро на відновлення польотів з РФ. Російська авіакомпанія «Азімут» мала здійснити перший рейс 17 травня.
  • 16 травня в ЄС заявили, що Грузія порушила угоду про асоціацію, відновивши авіарейси до Росії.

Читайте також: Грузинська авіакомпанія запускає транзитні рейси з Росії до Європи

Джерело

Новости Украины