Речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат Фото: ОК «Північ»
Російські військові змінили тактику обстрілів України і тепер здебільшого обстрілюють території до яких можуть дістати.
Про це в етері телемарафону «Єдині новини» сказав речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає «Суспільне».
За його словами, протягом осені-зими під час масованих обстрілів всієї України Росія «фактично застосувала увесь свій стратегічний арсенал крилатих ракет» і випустив їх по об’єктах нашої критичної інфраструктури.
«Зараз це змінилося. З весни ворог передусім атакує південні, східні та північні області. Куди може дістати тією зброєю, там і атакує», — сказав Ігнат.
Він зазначив, що за даними української розвідки, кілька місяців тому Росія мала на зберіганні 7 тисяч ракет для С-300, але з цієї кількості вже використаний чималий обсяг. Водночас за словами Ігната, точно не відомо у якому стані ці ракети.
Ми потребуємо вашої підтримки! Звернення LB.ua до читачів
«Треба розуміти, в якому стані ці ракети, якщо вони готові до застосування. Як вони зберігалися, чи не відсиріли. Тому не можна точно сказати, скільки у них є боєздатних, бо як вже неодноразово бачили при застосуванні С-300, їх знаходили на території Росії. Вони не долітали», — сказав він і додав, що Росія може виготовляти ракети для ЗРС С-300 та С-400.
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росія використала для ударів по Україні близько 4750 ракет різних видів і значно виснажила свої запаси точних ракет. Водночас на озброєнні РФ є ще є тисячі ракет до ЗРК С-300.
Сьогодні, на Великдень 16 квітня, триває 417 доба війни Росії проти України. Протягом минулої доби противник завдав 25 ракетних ударів із ЗРК С-300 по мирних містах Запоріжжя, Комишуваха Запорізької області та Снігурівка на Миколаївщині; а також 28 авіаційних ударів. Здійснив чотири обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів. Є загиблі та поранені серед цивільного населення, зруйновано та пошкоджено багатоповерхові та приватні житлові будинки, цивільні навчальні заклади, лікарні, церкви та інша цивільна інфраструктура.