22 березня ракети окупантів знищили усі блоки Зміївської ТЕС.
22 березня російські війська здійснили наймасштабнішу ракетну атаку на енергоінфраструктуру та зруйнували Зміївську теплоелектростанцію у Харківської області.
На підприємстві знищені всі блоки, пошкоджено допоміжне обладнання. Ступінь руйнації різний, від повного – до значного. Про це повідомили у ПАТ «Центренерго».
«Руйнування наймасштабніші. Говорити пока нічого не можемо, ведуться роботи по розчищенню, але навіть уявити собі важко, які руйнування», — розповів голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота.
Розбір завалів, над яким працюють рятувальники з усієї країни, ускладнюють повітряні тривоги, які подекуди лунають двічі на годину.
Руйнування Зміївської ТЕС. Фото: ПАТ «Центренерго»/Facebook
«Дуже серйозні пошкодження, навіть якщо порівнювати з попереднім разом, набагато значніші пошкодження. Щось говорити передчасно, треба розібрати завали, це великий обсяг роботи. Віддефектувати обладнання зможемо десь через пару місяців», — розповів Герман Галущенко, міністр енергетики України
Російські ракети знищили усі блоки Зміївської ТЕС, зруновані будівлі, покрівлі, вікна. Під багатотонними завалами залишилось понівечене обладнання. Скільки часу потребуватиме відновлення Зміївської ТЕС, важко прогнозувати. Зараз триває розбір завалів і немає доступу до більшої частини обладнання.
За словами Андрія Готи, працівникам ТЕС допомагає Міненерго, Фонд держмайна та міжнародні партнери.
«Переконаний, що ми сформуємо перелік необхідного обладнання та дамо запити в різні організації, тому числі міжнародні», — сказав Гота.
«Коли з’ясуємо, яке устаткування буде необхідно, будемо допомагати. Ми вже це робили і минулу зиму, і минулий рік. Що треба закуповувати, гроші є, і відповідний Фонд підтримки енергетики працює», — додав міністр.
Підготовка до опалювального сезону 2023-2024 року на цій ТЕС вартувала «Центренерго» майже 400 мільйонів гривень. Після руйнування минулої зими її підняли з «нуля» і змогли відновити устаткування. До атаки 22 березня Зміївська ТЕС працювала з максимальними потужностями.
Нагадаємо, уранці 22 березня Росія атакувала енергетичну мережу Харківщини. Удари завдавали по теплоцентралях та підстанціях, загалом було запущено 19 ракет. Близько п’ятої ранку у більшій частині Харківської області зникло світло, у Харків був повністю знеструмлений.
Наступного дня у місті вдалося відновити водопостачання, частково електроенергію та тепло.
25 березня на Харківщині почали застосовувати графіки відключень електроенергії. Відновили курсування метро, але електротранспорт поки що не працює.
Як писав UA-NEWS.in.ua, ТЕЦ-5 зупинена: її відновлення може тривати роки. Російська армія зруйнувала другу за потужністю в Україні теплоелектроцентраль.