Розмноження вероніки: насіння, поділ куща та живцювання

Вероніка (з наголосом на другому складі) — квітуча рослина із сімейства Подорожникових. Цей рід відрізняється багатством видів, невибагливістю та простотою вирощування декоративних сортів.

Цвіте вероніка навесні (почвопокровні види) або влітку (вертикальні). Суцвіття можуть бути колосоподібні, волотисті або зонтикоподібні, переважно білого, синього, бузкового та рожевого кольорів. Самі квітки дрібні, мають по дві тичинки. Кореневища розгалужені, розташовані близько до поверхні. Стебла в залежності від виду прямі (до метра заввишки) або низькі, повзучі. Листя може бути опушеним або гладким, від сріблястого до насичено зеленого кольору.

Для вирощування вероніки вдаються до одного із трьох способів розмноження:

  • насіння;
  • черенками;
  • розподілом куща.

Найпростішим рішенням буде замовити саджанці або кореневища вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі зібрані найпопулярніші декоративні види, які порадують вас тривалим та бурхливим цвітінням з весни до кінця літа.

Пропонуємо докладніше розглянути кожен з доступних методів розмноження вероніки, проаналізувати їх переваги та недоліки.

Насіннєве розмноження

Для забезпечення високої та дружної схожості насіння перед їх посівом необхідно провести стратифікацію. Цей процес передбачає імітацію природних зимових умов. З цією метою рекомендується вже в лютому — початку березня відправити насіння на місяць у холодильник. Перед цим:

  • контейнер із субстратом та посіяним насінням треба накрити плівкою або кришкою;
  • чисте насіння (до посіву) обернути з двох сторін зволоженою бавовняною тканиною і в такому вигляді загорнути в пакет.

Протягом цього місяця насіння треба регулярно перевіряти, щоб воно не пересохло. Потім витягти з холодильника — контейнер перемістити в тепле місце або насіння вкоренити і сховати в тепло.

Для посіву насіння потрібний живильний, пухкий, добре дренований, повітро- та водопроникний грунт. При сівбі намагайтеся зберігати невеликий проміжок між насінням. Трохи зволожте ґрунт і накрийте плівкою. Після появи сходів укриття знімають. Розсаду необхідно оберігати від протягів, холоду, перезволоження ґрунту.

Коли сходи досягнуть кількох сантиметрів у висоту і матимуть до 10 листочків, можна проводити їх укорінення у відкритому ґрунті. Для посадки розсади важливо правильно підібрати погодні умови. До посадки можна розпочинати, коли встановиться тепла погода без загрози заморозків, приблизно у травні. Місце має бути добре освітленим, захищеним від вітру.

Розсаду висаджують методом перевалки. Між сіянцями потрібно дотримуватися відстані в 20-50 сантиметрів. У кореневої шийки ущільнюють грунт, рясно поливають, мульчують торфом або тирсою.

Загалом насіннєвий метод є досить трудомістким і вимагає належної уваги на кожному етапі.

Черенковання

Для розмноження вероніки цим способом потрібно вибрати здорову міцну рослину з потрібними характеристиками та відрізати від неї втечу завдовжки близько 10 сантиметрів. Порада: здійснюйте живцювання в середині серпня.

Пророщувати можна у воді. А краще занурити живець у гормон укорінення і посадити його в ємність із поживним та пухким субстратом. Потім треба створити парниковий ефект, накривши контейнер з живцем пакетом або будь-якою іншою плівкою, помістити його в трохи затінене місце. До появи корінців ґрунт потрібно підтримувати зволоженим.

Коріння з’явиться за кілька тижнів, після чого молоду рослину можна висаджувати у відкритий грунт.

Поділ куща вероніки

За порадами садівників, для омолодження вероніки проводити процедуру поділу куща потрібно раз на 2-3 роки. Це роблять ранньою весною чи восени, коли рослина знаходиться у фазі спокою.

Великий кущ потрібно акуратно викопати і розділити кореневий ком на дві частини. Кожну частину посадіть у заздалегідь приготовлені лунки із добривом ґрунтом. Потім кущі накривають, щоб захистити від протягу та прямого сонця.

Кореневою системою рослина обзаводиться приблизно через 10 днів, після чого укриття знімають.

Догляд за посадженою веронікою не становить особливих складнощів: помірний полив, регулярне розпушування ґрунту, видалення бур’янів.

Новости Украины