Розв’язували задачі, грали в інтелектуальні ігри та займалися спортом: у вінницькому ліцеї завершилася літня школа

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вінницькі школярі на заняттях у літній школі. Фото: Суспільне Вінниця

60 школярів-переможців різноманітних олімпіад закінчили літню школу на базі фізико-математичного ліцею №17. Упродовж двох тижнів учні 7-10 класів розв’язували задачі, слухали факультативи, відпочивали, займалися спортом та знайомилися з однолітками. А також – грали у інтелектуальні ігри.

Літня школа на базі ліцею №17 функціонує з 1998 року. Відвідують її переможці олімпіад ІІІ та IV рівнів із фізики, математики та інформатики. Серед учасників учні ліцею №17, школярі із технічного ліцею та ліцеїв №4, №2 та №7.

"Наші діти – це інтелект країни, це її окраса. Щоб вони могли відповідати цьому званню, необхідно надати їм відповідні умови. Таким чином ми вирощуємо призерів та переможці всеукраїнських і міжнародних олімпіад. По нашій термінології у нас є юніори (7 клас), кадети менші (8 клас), кадети старші (9 клас) і ветерани (десятикласники). Парти винесли, сіли і от так без напруги, методом занурення займаємося", – розповідає вчитель фізики, заступник директора Юрій Пасіхов.

Школу відвідували 60 учнів. У одних 4 години фізики, у інших – математика, у третіх – інформатика. З обіду у нас спецкурс, А в перерві, це десь 2 години, в них були спортивні змагання. Крім того, ми ще влаштовували фізмат-бої. Це досить цікава форма, де командами вони готували задачі і потім по певних правилах грали".

Фото: Суспільне Вінниця

З учасниками літньої школи працювали 10 вчителів з інформатики, фізики та математики. Долучали і аспірантів, викладачів ВНЗ та випускників 17-го ліцею.

Аби передати свої знання, до літньої школи завітав і Максим Марко – випускник ліцею 2021-го року, нині студент Київського національного університету. Спілкувалися на тему математичної логіки.

"Математична логіка – це важкий предмет, особливо для дітей восьмого класу. Треба було якось їм по-легкому це пояснити, щоб вони змогли зрозуміти хоча б якісь базові речі. Наприклад, про базові операції, такі як кон'юнкція, диз'юнкція та імплікація. Що ми можемо робити з цими операціями та яких значень вони можуть набувати. Декілька речей розповів про мінімізацію функцій і про їх застосування в логічних схемах. Мені цікаво передавати знання, які у мене є для розвитку цих сфер діяльності", – каже Максим Марко.

Фото: Суспільне Вінниця

Вперше до літньої школи потрапив Ярослав Лук'янов. Розповідає, почерпнув для себе багато цікавого.

"Кожний день у нас були спецкурси, на яких нам розповідали всякі цікавинки з айті або алгебри, по-типу data science. Також ми ходили на фільм Open gamer, а перед цим нам про нього розказали, про його історію і про саму ідею, як створювали ту атомну бомбу. Тепер я планую сюди ходити щороку, бо тут дуже цікаво і мені дуже сподобалося", – говорить Ярослав Лук'янов.

Фото: Суспільне Вінниця

Адам Ковальчук, який навчається у 4-му ліцеї, цьогоріч випускник. Мріє стати айті-спеціалістом, тож також вирішив поглибити свої знання з інформатики у літній школі. Суспільному розповідає, що найбільше йому сподобалися ігри у “Що? Де? Коли?” та Фізмат-Бої.

"Кожен вечір проводилося "Що, де, коли?". Мені сподобалося відповідати на питання, працювати у команді. Взагалі протягом тижнів я знайшов багато нових друзів і планую з ними спілкуватися після літнього табору. Також фізмат бої – це цікавий досвід. Ми готувалися усією командою. Нам потрібно було підготувати 18 задач. Дуже сподобалася атмосфера навчання, тому що це було на свіжому повітрі. Вчителі були дуже класні, пояснили мені багато нового. Мені сподобалося, дуже приємний колектив", – каже Адам Ковальчук.

По завершенню літньої школи на базі фізико-математичного ліцею кожен учасник отримав сертифікат про її проходження. Для учнів вона була безкоштовною.

Новости Украины