Сьогодні світ святкує 8 березня. У привітаннях часто лунають вирази на кшталт «лишайся також ж ніжною», «будь справжньою жінкою», «слабка/прекрасна стать», «жіноче щастя» і т.д.
А в уяві багатьох жінка – це справжня Бріджет Джонс – жіночна, чутлива, плаксива та бачить своє щастя лише в обіймах мужнього та сильного чоловіка.
Ми підготували вам невелику підбірку кіно, де головні героїні руйнують стереотипи, що склалися.
1. Серія фільмів про Джека Горобця – «Пірати Карибського моря»
Джек Горобець – пірат-відчайдух, хитрий та несерйозний. Ще на початку своїх пригод він зустрічає Елізабет Свон – одну із головних героїнь кіновсесвіту «Піратів Карибського моря». Вона – із заможної родини, виховувалася «справжньою жінкою-аристократкою», яка мала б просто успішно вийти заміж. Проте дівчина виявилася непокірною, сильною духом та незалежною. Вона кидає звичне життя і в складний період показує свій сталевий характер.
2. «Диявол любить Prada»
Хоча стрічка і розповідає про світ моди і стилю, головні героїні – Андреа та Міранда Прістлі – мають постійно демонструвати сталеві нерви та залізний характер, аби вижити серед жорсткої конкуренції. І жінкам, особливо Міранді, це вдається.
Вони демонструють велику силу волі та цілеспрямованість на шляху до мети.
3. «Прислуга»
У стовпці розповідається про молоду випускницю університету, яка починає спілкуватися з темношкірою прислугою, аби зібрати історії про їхнє життя, що ляжуть в основу її книги про те, як бути вільною чорною людиною.
4. «Солдат Джейн»
Головна героїня фільму — лейтенант Джордан О’Ніл, котра вирішила стати солдатом. Їй доводиться терпіти всі приниження і випробування військової підготовки, щоби довести, що жінки здатні бути бійцями.
5. «Квітка пустелі»
Головна героїня Варіс Діріе — проста дівчинка-кочівниця із Сомалі, яка у 13 років втекла з родини, опинилася в Лондоні і стала однією з найпопулярніших моделей світу. Варіс не була першою темношкірою топ-моделлю, але вона стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання і яка була призначена спеціальним послом ООН.
Читайте також: 8 березня: історія і традиції свята жінок