За інформацією: Суспільне Суми.
Миропільський ліцей. Суспільне Суми
Додає, відновленням займались співробітники ліцею.
“Також було влучання в дах, якраз попало на перетинку між класами, тому зруйновано, в принципі, дах. Це зараз він накритий, дякуємо “Пролісці”, громадській організації, надали нам і ОСБ, і дошки, надали брезент, яким ми накрили. Бо на сьогодні бачимо не раціонально закупляти шифер і робити капітальний ремонт”, – зазначає пан Юрій.
“Я вже збилася з рахунку щодо кількості “прильотів”, кількість того, що зруйновано теж, скажемо так – дуже багато. В мене вже хлопці ті, що працюють, сміються, говорять: “Раніше ми рахували вікна які пошкоджені, зараз рахуємо ті, які залишились цілі, так швидше”, – каже директорка ліцею Оксана Шульга.
Миропільський ліцей. Суспільне Суми
За її словами, після початку повномасштабного вторгнення навчання в школі відбувалося весь час, тільки дистанційно.
“Юнісеф нам забезпечив ноутбуки для навчання для дітей, тобто ці потреби ми закрили. Ті хто виїхав за межі громади інтернетом забезпечені, у нас тут теж фірма яка обслуговує, і хлопці з нашого села, мій колега, який працює і вчителем і ліквідовує пориви інтернет-ліній”, – додає директорка.
Підготовка до переїзду Миропільського ліцею. Суспільне Суми
У 2024 році у навчальному закладі 21 випускник, говорить пані Оксана.
“Є багато випускників, що склали на 150 балів, 130, 160, тобто, прохідний бал вже є. Так що це радує, що діти попри все навчаються”, – додає директорка.
Підготовка до переїзду Миропільського ліцею. Суспільне Суми
Нині ж школа виконує розпорядження обласної адміністрації, готуючись до виїзду за межі 10-кілометрової зони.
“Декілька місць, в місті Суми, дякуючи людям які йдуть на зустріч, наше керівництво укладало договір на оренду приміщень. Дуже хочеться, щоб збереглася школа, зберігся колектив, незважаючи ні на що, але я закони не пишу. Те, що я читаю, що діти будуть навчатись за місцем реєстрації ВПО, я вважаю, що це неправильно”, – зазначає директорка.
Вирва на території ліцею. Суспільне Суми
На сьогодні в ліцеї та двох його філіях навчається понад триста учнів.
“Руйнують (російська армія – прим. ред.) все, руйнують село, руйнують школи, руйнують бібліотеки, руйнують сільську раду, будинки, інфраструктуру, природу, знищується все. Душа болить за все, тому, що я в цій школі навчалася, моя дитина в цій школі навчалася, я прийшла на роботу в цю школу звичайним бібліотекарем, стала директором, весь колектив тут рідний, це рідні стіни. Як це можна покинуть, я не знаю”, – каже Оксана Шульга.
Читати ще
Читати ще “Якщо поряд свистить, то вже потрібно падати”: як виживають мешканці Миропільської громади під постійними обстрілами