НДСЛ «Охматдит» після російської ракетної атаки, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара
Через ракетний удар Росії по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві лікувальний заклад втратив медичне обладнання на 400 мільйонів гривень. Експертна оцінка втрат від руйнувань будівель триває.
Про це сказав генеральний директор НДСЛ "Охматдит" Володимир Жовнір на брифінгу в лікарні з послом Німеччини в Україні Мартіном Єгером, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Зустріч гендиректора НДСЛ «Охматдит» з послом Німеччини Мартіном Єгером (у центрі), Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара
Як розповів Володимир Жовнір німецьким дипломатам, Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охмадит" — це найбільша лікарня України, яка має в своєму складі 720 ліжок. У ній діяли різні відділення, від звичайної педіатрії до нейрохірургії, трансплантації та інших відділень, що надають високотехнологічну медичну допомогу пацієнтам. Лікарня приймає дітей з усієї України для високопрофесійного, експертного лікування.
НДСЛ «Охматдит» після російської ракетної атаки 8 липня, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара
Після атаки РФ по "Охматдиту" 8 липня зазнали руйнувань 6 корпусів лікарні, включно з кардіоцентром. Декілька корпусів, найімовірніше, не будуть підлягати відновленню. Була повністю зруйнована критична інфраструктура медустанови, повідомив гендиректор Жовнір.
Він додав, що 400 людей — пацієнти та їхні батьки — були евакуйовані в різні медзаклади Києва.
Корпус «Охматдиту», пошкоджений унаслідок ракетної атаки РФ 8 липня, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара"Наразі для декількох дітей немає можливості проводити лікування в київських лікарнях. Вони через Міністерство охорони здоров'я евакуюються в європейські країни", — сказав Володимир Жовнір.
За його словами, вже зараз можна сказати, що через атаку Росії дитяча лікарня втратила медобладнання на 400 мільйонів гривень. Найближчим часом будуть зрозумілі збитки з урахуванням зруйнованих будівель.
Зруйнований корпус «Охматдиту» внаслідок ракетного удару РФ 8 липня, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара
Поступово діяльність "Охматдиту" відновлюється. Зокрема, лікарі відновили роботу онкологічних, хірургічних, неонатальних відділень. Налагодили також проведення гострого гемодіалізу. До відновлення лікарні долучається міжнародних спільнота.
Керівник "Охматдиту" подякував за фінансову підтримку, яку закладу надає уряд Німеччини, а також за медичну евакуацію пацієнтів для лікування в ФРН.
"Ми дуже вдячні за ту системну підтримку, яку надає Німеччина всьому нашому українському суспільству", — зауважив Володимир Жовнір.
Посол Німеччини в Україні Мартін Єгер спілкується із гендиректором НДСЛ «Охматдит» Володимиром Жовніром на території зруйнованої лікарні, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара
Як поінформував посол Німеччини Мартін Єгер, ФРН надає 4 млн євро як невідкладну допомогу "Охматдиту", а також 10 мільйонів євро на відбудову закладу.
Кошти невідкладної допомоги виділені на придбання ліків та медзасобів для пацієнтів:
"Дуже важливо, щоб діти з "Охматдиту" були прийняті в інших лікарнях, в інших містах. І кошти невідкладної допомоги спрямують також і на це", — пояснив дипломат. Крім того, за його словами, допомога Німеччини призначена, не лише для Києва, а й для прифронтових територій, де люди страждають від російських атак.
18 липня стало відомо, що вісім тяжкохворих пацієнтів із постраждалої лікарні "Охматдит" прийняла на лікування Німеччина.
А до цього німецький уряд оголосив про намір виділити 10 мільйонів євро на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" у Києві.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.
10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.
Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.
Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.
У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.