фото з відкритих джерел
У розпал польових робіт мелітопольські аграрії стали жертвами нової шахрайської схеми, організованої зловмисниками з Росії.
Подробиці схеми розкрив Андрій Сигута, зрадник, виконувач обов'язків міністра агропромислового комплексу та продовольчої політики Запорізької області за окупаційної влади. За словами Сигути, шахраї пропонують аграріям закупівлю добрив, використовуючи фіктивні рекомендаційні листи від Мінсільгоспу Росії. Основні ознаки шахрайської схеми:
- Підроблені документи і печатки;
- Занижені ціни від імені великих виробників;
- Сайти-клони зі зміненими контактними даними;
- Вимога передоплати;
- Фальшиві рекомендаційні листи від Мінсільгоспу.
Однак окупаційний чиновник не уточнив, які наслідки чекають на фермерів, якщо вони попадуться на виверти шахраїв. Проте мелітопольці вже діляться сумним досвідом у коментарях:
— Так, уже є випадки обману в нашому регіоні. Гроші перевели — фірма зникла. Працюйте тільки з перевіреними місцевими компаніями, — пишуть користувачі.
Нагадаємо, що аграрії в окупації постійно перебувають під тиском. З перших місяців захоплення території російські військові масово вивозять зерно.
Крім того, створене псевдогубернатором Є. Балицьким підприємство-монополіст. Балицьким підприємство-монополіст "Державний зерновий оператор" змушує фермерів чекати виплат місяцями. Навіть якщо частина коштів виплачується, то тільки до наступного сезону, щоб аграрії могли знову підготувати зерно для "неосяжної".
Подібні шахрайські схеми з добривами вже неодноразово фіксувалися в Росії. Аграрії стикаються з аналогічними аферами. У деяких випадках злочинці використовують фіктивні держдокументи і навіть реєструють тимчасові фірми, щоб створити видимість легальності.
Після окупації Мелітополя російські шахрайські схеми стали активно проникати в регіон. Тепер місто стало благодатним ґрунтом не тільки для вивезення врожаю, а й для обману довірливих аграріїв, вимушених працювати в умовах окупації та беззаконня.