Сальмонельоз не відступає: як уберегтися мешканцям Краматорська


Продовжує реєструватися захворюваність на сальмонельоз по Краматорській територіальній громаді, інформують фахівці ЦПМСД №1.
Всього з початку року до 2 березня зареєстровано 32 поодиноких випадки захворювань. В структурі захворюваності основна питома вага припадає на дітей до 17 років – 94,7 %, найбільш уражена вікова група дітей – це 1-4 років (55%) та 5-9 років (28,3%).   Сальмонельозна інфекція — це поширене бактеріальне захворювання, що вражає шлунково-кишковий тракт. Сальмонела передається від тварини до людини та від людини до людини. Також зараження викликається через вживання сирого або недостатньо термічно обробленого м’яса, птиці, яєць, яєчних продуктів або вживанням непастеризованого молока. Час між зараженням і першими проявами захворюванням може становити від 6 годин до 6 днів.
Деякі люди з сальмонельозною інфекцією не мають симптомів, проте в інших можуть розвинутись наступні прояви: лихоманка; спастичний біль у животі: діарея; нудота; блювання; головний біль; зміна відтінку калу з нормального на жовтий, зелений, жовтогарячий; кров у калі. Оскільки інфекція може спричинити зневоднення, лікування зосереджено на заміщенні втраченої рідини та електролітів. У деяких випадках доцільне призначення антибактеріальних засобів під контролем лікаря. Будьте пильними до їжі, яку ви вживаєте, пам’ятайте про правила зберігання харчових продуктів та заходи гігієни! Вчасно діагностувати та надати якісну медичну допомогу зможе лікар! Не зволікайте з часом, адже сальмонельозна інфекція небезпечна своїми ускладненнями!    

Джерело

Новости Украины