Саудівська Аравія може визнати Ізраїль в обмін на допомогу з ядерною програмою — WSJ


Саудівська Аравія може визнати Ізраїль в обмін на допомогу з ядерною програмою - WSJ

Засідання уряду Саудовської Аравії (Фото — EPA)

Саудівська Аравія погодиться піти на визнання Ізраїлю, якщо отримає сприяння у її цивільній ядерній програмі та гарантії безпеки від США. Про це повідомляє Wall Street Journal.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Видання з посиланням на анонімні джерела, знайомі з переговорами, стверджує, що Саудівська Аравія веде тристоронні консультації з Ізраїлем та США щодо встановлення повноцінних дипломатичних відносин з єврейською державою.

Умовою визнання Ізраїлю, як стверджують джерела, Саудівська Аравія вважає сприяння розвитку її програми ядерної енергетики, включаючи передачу їй технології збагачення урану, а також гарантії безпеки та оборонної допомоги з боку США.

Нормалізація відносин Ізраїлю та Саудівської Аравії набула особливої актуальності для адміністрації президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу у зв’язку з різким загостренням конфронтації з Іраном через його ядерну програму і тим, що Іран почав надавати військову підтримку Росії у її війні проти України. Саудівська Аравія, своєю чергою, також є противником Ірану на Близькому Сході й хотіла б мати доступ до стратегічно важливих технологічних переваг, які має єврейська держава.

Арабські держави з моменту заснування Ізраїлю зайняли стосовно нього ворожу позицію, напруженість ще більше посилилася через невирішеність так званої «палестинської проблеми». Встановлення дипломатичних відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем та їхнє співробітництво стало б принципово новим чинником близькосхідної політики.

  • 26 лютого 2023 року до Києва прибув глава МЗС Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан Аль Сауд. Це був перший офіційний візит до України глави МЗС Саудівської Аравії з моменту встановлення дипломатичних відносин у 1993 році.

Читайте також: Розбір | «Другий фронт» для США. Іран може напасти на Саудівську Аравію: як відповість Байден

Джерело

Новости Украины