СБУ розкрила підпільний осередок «більшовиків» у Харківській області

Підконтрольна ФСБ так звана "комуністична партія радянського союзу" працювала в шести регіонах України.

СБУ знешкодила осередки прокремлівської організації, які намагалися створити мережу «обкомів».

Осередки діяли щонайменше в шести регіонах України і Києві, де працювали 45 людей: Харківська, Дніпропетровська, Вінницька, Чернігівська, Львівська, Запорізька області. Вони набирали лояльних до СРСР людей, зокрема колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів радянської влади. Надалі «активісти» мали закликати до масової підтримки російських окупантів та облаштовувати «комендатури» для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій у своїх регіонах, повідомили в пресцентрі СБУ.

«Служба безпеки запобігла новим спробам російських спецслужб дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні в умовах війни. У результаті спецоперації у Києві та ще шістьох регіонах нашої держави нейтралізовано підпільні осередки так званої «комуністичної партії радянського союзу». Це підконтрольна фсб російська організація, яка бере активну участь у проведенні підривної діяльності проти України», — повідомили в СБУ

Організацію очолює керівник «центрального комітету більшовиків» Юрій Щіпков, який перебуває у Москві. За його вказівкою учасники осередків влаштовували конспіративні зустрічі і планували підривні заходи. Указівки куратори регіонів отримували через спеціально створений анонімний Телеграм-канал.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів виявили російські паспорти, незареєстровану зброю та боєприпаси, мобільні телефони із доказами листування з російським куратором, прокремлівські агітаційні матеріали.

Як повідомили в СБУ, одному з організаторів об’єднання повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України — розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницького захоплення державної влади, публічні заклики до розв’язання воєнного конфлікту.

Джерело

Новости Украины