Що вміють смартгодинники без телефона

Розумні годинники з’явилися на ринку як доповнення до смартфона, аби деякі функції, як-от калькулятор та перекладач, завжди були під рукою. Сучасні гаджети мають ширший набір функцій. Виробники постійно вдосконалюють свої розробки, намагаючись випередити конкурентів. Деяким це вдалося: вони встановили у смартгодинники сім-карти, зробивши їх аналогами телефонів. На що здатні ці пристрої — розповідаємо далі.

Функції гаджетів

Базовий набір функцій у всіх моделей однаковий. Фактично він дублює основні можливості смартфона, які найбільше цікавлять користувача. Опції смартгодинників:

  • Відображення смс-повідомлень з різних месенджерів. Їх зручно переглядати та видаляти, відправляти відповідь, користуючись голосовим введенням або екранною клавіатурою.
  • Моніторинг фізичної активності, вимірювання пульсу, тиску, контроль якості сну. Деякі пристрої, як-от смартгодинник Самсунг, здатні робити навіть ЕКГ.
  • Геолокація — відстеження по GPS місцеперебування користувача, що допомагає орієнтуватися на місцевості або стежити за переміщенням дитини.
  • Управління викликом — прийняти чи відхилити дзвінок.
  • Керування музикою — перемикання треків, пуск-пауза, регулювання гучності.

Розумні годинники надають швидкий доступ до будильника, калькулятора, таймера чи секундоміра. Слідкування за списком важливих подій не дозволить забути щось особливе. Для ширших можливостей потрібно встановлювати застосунки.

Вміння без смартфона

Більшість годинників під’єднуються до телефона по Bluetooth та працюють в тандемі. В продажу є моделі на Android, що здатні функціонувати без підключення до мобільного гаджета. З переліком таких пристроїв можна ознайомитися на сайті Алло.юа. Вони самостійно збирають дані про фізичну активність, вимірюють пульс, слідкують за сном. Інформація зберігається в пам’яті, а після під’єднання до смартфона синхронізується з бібліотекою.

Деякі виробники випустили смартгодинники з сімкою. Вони здатні на те, що й телефон: здійснювати прямі трансляції, керувати викликами, голосовими командами, робити знімки. Можна виходити на пробіжку, не беручи з собою смартфон. Трекер відстежує фізичну активність, а SIM-карта дозволяє постійно залишатися на зв’язку, переглядати пошту, соцмережі. Коли з’являється швидкий доступ до повідомлень у месенджерах, необхідність постійно моніторити соціальні мережі зникає. Зменшується навантаження на зір.

Варта уваги функція визначення падінь. Спеціальний датчик відстежує положення тіла та фіксує, якщо користувач падає. Якщо через заданий проміжок часу не відбувається змін, гаджет викликає службу підтримки.

Виробники працюють над новими розробками, щоб зробити наше життя комфортнішим. Ймовірно, розумні годинники незабаром займуть чільне місце на ринку гаджетів нарівні зі смартфонами.

Новости Украины