Школу імені Жукова у Харкові перейменують

Питання мають розглянути на сесії Харківської міської ради у січні.

Прибрати імʼя Жукова з назви навчального закладу просили неодноразово. 

Про намір міської влади перейменувати школу І-ІІІ ступенів №127 імені Г. К. Жукова у Харкові на початку наступного року повідомив співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков.

«Щойно дзвонили з департаменту освіти Харківської міської ради. Школа імені Георгія Жукова буде перейменована на сесії у січні 2023 року. Готується проект рішення. Залишається чекати. Для мене це принципове питання. Не один рік витратив, аби це питання закрити», — написав він.

Директор департаменту у справах інформації Харківської міської ради Юрій Сидоренко підтвердив UA-NEWS.in.ua інформацію щодо наміріі позбутися імені власного в назві школи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У місті на Харківщині назвали вулиці на честь «Азову» та 92-ї бригади

Як писав UA-NEWS.in.ua, у середині квітня памʼятник Жукову демонтували у Харкові. Наприкінці травня мер міста Ігор Терехов повідомив, що проспект Петра Григоренка не будуть знову перейменовувати на маршала Жукова, оскільки це не найактуальніше питання під час війни і харків’яни не хочуть жодних нагадувань про Росію. 

Нагадаємо, на початку 2021 року Вадим Поздняков звертався до Міністерства юстиції щодо перейменування навчального закладу. У міністерстві обіцяли створити комісію, яка мала визначити, чи порушує школа закон про декомунізацію. 

Джерело