Що робити із заборгованістю Полтававодоканалу, аби вода була не за графіком: позиція обласної ради

За інформацією: Суспільне Полтава.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький та голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Суспільне Полтава

За словами голови Полтавської обласної ради, "Полтававодоканал" досі не перейшло на подачу води за графіками, оскільки обласне комнуальне підприємство "Полтаватеплоенерго" сплачує підприємству авансні платежі. Отже, ще один місяць з фінансування вдалось закрити.

"Один із варіантів – держава передасть функцію від НКРЕКП (національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,– ред.) до місцевих рад, які є власниками цього підприємства. Тож це стосується обласних рад. Може бути пільгова ціна на електроенергію для водоканалів. Тобто така практика теж є, вона використовується для нафтогазового господарства. І я думаю, що це теж би був варіант виходу із ситуації. Може бути фінансова інтервенція з державного бюджету. Тобто субвенція з державного бюджету на повне покриття цієї різниці вже протягом року. Так чи інакше, приймати рішення на більш високому рівні. Усе, що могли, ми зробили. Подальші кроки повинні відбуватися дуже швидко. Інакше ситуація зайде до глухого кута", — зазначив він.

Серед варіантів погашення боргу підприємства – і сплата 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) громадами.

"Загальна сума, яка могла б зайти з бюджетів громад — це близько 200-220 мільйонів гривень. Із них левова частка — місто Полтава. Якщо якась громада не хоче сплачувати 4% ПДФО, то наслідків для цієї громади немає. Кошти державою передбачені, але вони не доходять до кінцевого споживача, Полтавської обласної ради",додав Біленький.Читати ще

Читати ще

Алмазний, Сади-1, Сади-2 та Сади-3 без води: як довго триватимуть роботи"Скільки б ми не підвищували тарифи на сьогодні, переводячи їх на місцевий рівень, скільки б ми не давали коштів з обласного бюджету, я вважаю, у цій ситуації і держава повинна брати участь у тому, щоб модернізувати водоканал. І, як на мене, одним із елементів участі держави є якраз 4% ПДФО, які закладені в місцеві бюджети. Вартість електроенергії зросла на 70%. А тариф на воду не міняли з 2022-го року. Коштів немає. І як би ми не хотіли, щоб знайшли їх у місцевому бюджеті, в обласному бюджеті, — коштів цих не вистачає", — додав під час брифінгу голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

У своєму Telegram-каналі секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова 26 квітня цього року запропонувала передати обласне підприємство у власність міста. Та Олександр Біленький не вважає таке рішення правильним.

"Міській раді не потрібні водоканали, точніше ті господарства, які перебувають в громадах із водопостачання та водовідведення. Я нагадаю, що це ще 11 громад. І це близько 50 000 населення. Якщо передати підприємство до міської власності, то вони просто позбудуться сателітів відповідно до господарства, яке перебуває в тій чи іншій громаді. Отже, громада сама вирішуватиме питання із утворенням КП, які зараз заборонено створювати, відповідно до недавнього прийнятого закону. І найголовніше — громади не зможуть взяти договір на спецводокористування. Це той документ, без якого водопостачання неможливе. Його отримання — це рік-півтора", — пояснив він.

За інформацією, яке опублікувало "Полтававодоканал" на своїй Facebook-сторінці 12 травня, підприємство вже перейшло в режим жорсткої економії, а відключення світла може статися будь-якої миті — без графіків та попереджень.

Читати ще

Читати ще

«Дуже втратив зір»: що розповів дружині після полону військовий Дмитро Воробйов із Полтавщини

Новости Украины