Щоб розказати свою історію на весь світ: у Києві відкрили фотопроєкт про дітей війни

Фотовиставка «Діти війни». Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Дар’я Григоренко

У Києві сьогодні, 24 серпня, на території Національного комплексу "Експоцентр України" презентували експозицію "Діти війни". Це понад 300 фотографій дітей, які постраждали від війни.

Про це повідомляє кореспондента Суспільного Дар'я Григоренко.

На виставці представлені портрети дітей-переселенців з півдня та сходу України, які зняли фотографи Марина Капій та Олександр Мазур. Кожен відвідувач зміг долучитись до розкладання портретів дітей.

Мета проєкту — показати важкі реалії, з якими стикаються українські діти під час повномасштабного вторгнення Росії.

Фотосвітлина з експозиції «Діти війни». Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Дар’я Григоренко"Саме з дітьми мені було легко працювати, бо вони всі класні, унікальні. Найважче було робити відбір фотографій, коли ти сидиш у себе вдома і ти розумієш, через що ці дітки пройшли. У них і сльози були і істерики, я відчуваю це по очах, я це добре розумію, бо я живу в Україні і розумію, через що вони тут проходять, скільки гине дітей через цю війну", — розповів Суспільному автор світлин Олександр Мазур.

16-річна Ніка подвійна переселенка. Спочатку вона з родиною виїхала з окупованого Донецька, а потім із Харкова, який зазнає постійних обстрілів. У своєму юному віці дівчина займається волонтерством і допомагає дітям-переселенцям. Ніка взяла участь у проєкті "Діти війни".

"У мене на фотографії підвіска з пташками. Тому що пташки — це свобода, це символізує, що ми всі вільні. Насправді у мене трохи страху в очах, і це символізує, що ці діти на цих фотографіях — це янголи кожного міста, з якого вони приїхали. Я дуже щаслива, що зараз тут, що є такі масштабні проєкти, завдяки яким українські діти можуть поширювати себе і свої історії", — розповіла Суспільному Ніка.

Присутні розкладають портрети дітей, які постраждали від війни. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Дар’я Григоренко"Діти дуже травмовані. Деякі закриваються, але є діти, які трошки пережили, трохи реабілітувалися після травми. Вони навпаки жадають, щоб їхню історію знав весь світ. Тому цей проєкт просто супер важливий, це змога бути почутими, побачинеми і щоб розказати свою історію на весь", — сказала в коментарі Суспільному Катерина Зосіна — pr-директорка фонду "Діти Героїв", що опікується дітьми, які внаслідок війни втратили одного з батьків.

Джерело

Новости Украины