Щоб зупинити російську армію. Бійці 26-ї окремої Дніпровської бригади зводять фортифікаційні споруди

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Віталій працював зварником у мирному житті, до бригади доєднався у 2022 році. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

"Максимально стараємося. Все, що в наших силах, робимо. Бо без них (укріплень — ред.) — нікуди. Якщо почнуться прильоти, то осколками повбиває всіх. А так люди будуть захищені від усіх уламків. Якщо не будемо будувати, то швидко росіяни дійдуть", — сказав Віталій.

Будівництво фортифікаційних споруд. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Серед військовослужбовців, що будують опорний пункт — Пилип. Він з Кривого Рогу, декілька років працював на металургійному комбінаті за кордоном, а навесні 2022 року — добровільно приєднався до бригади.

Пилип зазначив, що роботи проводять навіть за несприятливих погодних умов: дощ, мінусова температура та шквальний вітер не зупиняють будівництво.

На будівництві укріплень задіяний Пилип. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

"Робота з землею і будівництво багато займає часу. Тому що треба правильно розмітити ділянку, на якій будуть будувати укріплення. Також погодні умови ускладнилися, оскільки вже зима наступає. Але робимо свою роботу добре, чітко і злагоджено", — розповів військовий.

За його словами, що дійсно гальмує роботу — обстріли росіян. До цього бригада будувала першу лінію оборони. Залежно від рельєфу, додав він, відстань до позицій армії РФ була від восьми до трьох кілометрів.

"Були артобстріли, обстріли з реактивної артилерії, часом з "Градів". Часто переслідували нас FPV-дрони", — сказав Пилип.

Будівництво ведеться за будь-яких погодних умов. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Головний інженер батальйону Дніпровської бригади Дмитро зазначив: найголовніше нині побудувати надійний укріпрайон. Адже в ньому, у випадку просування лінії фронту, українські військові триматимуть ділянку, аби не підпустити росіян до населеного пункту.

Головний інженер Дмитро. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

"Вихідних у нас немає, роботи тривають до самої ночі, коли ще можна працювати. Стараємося пришвидшити шляхом того, що люди стають більш досвідченими і швидше все виконують. На даному етапі закінчуємо відхідні позиції, укриття і місця ведення вогню для військовослужбовців", — розповів Дмитро.

Він додав: будівництво одного опорного пункту займає півтора місяці. Завершать роботи приблизно за тиждень.

Читати ще

Читати ще

30 кримінальних справ: що відомо про розкрадання коштів на будівництві фортифікацій на Дніпропетровщині

Новости Украины