«Щодня купують понад 50 людей». Стало відомо, скільки дров продали в лісгоспах Буковини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Unsplash

Від початку року у Чернівецькій області продали понад 140 тисяч кубометрів дров. Це на 6 тисяч кубометрів більше, ніж торік. Попит пов'язують з тим, що буковинці переводять свої системи опалення на тверде паливо.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор Подільського лісового офісу Василь Гончар.

Чернівчанин Андрій Калмиков купує дрова у Садгірському лісництві. Вдома у чоловіка є твердопаливний котел. На весь опалювальний сезон використовує 15 кубометрів деревини.

"Обігріватися дровами – найтепліше. Зараз у країні такий стан, не знаєш, що буде завтра. Через обстріли може не бути світла чи газу, тому заготовлюємо дрова. Написав заяву, мені дали рахунок, і я в банку проплатив. За кілька днів мені подзвонили, щоб дрова заготовили. Забираю їх на власному транспорті", – розповідає чернівчанин.

В середньому за день в області дрова реалізують до 400 кубометрів деревини. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник виробничого відділу філії "Чернівецьке лісове господарство" Василь Самушко. Каже, черга на дрова – незначна, й людина отримує деревину впродовж двох тижнів після сплати замовлення. Щоб зменшити черги, лісгоспи мають 50 кубометрів запасів дров.

Яка вартість деревини

Цьогоріч ціни на дрова практично не змінилися через великий попит на дрова, каже Самушко. Деревину твердих порід: бук, граб, клен та дуб можна купити за суму від 1116 гривень до 1776 гривень за кубометр. Вартість залежить від місця, де людина отримуватиме дрова.

"Теплотворність твердих порід більша, ніж у м'яких та хвойних. Населення переважно використовує твердолистяні породи для опалення помешкань. Якість деревини однакова, втім ціна залежить від місця, де отримують дрова: якщо прямо в лісі, то ціна буде нижчою, на складі – значно вищою".

Також для учасників бойових дій та членів їхніх сімей є пільги. Для них дрова вартують 870 гривень. Також їх можуть доставити до помешкання. Водночас для решти населення послуги з вивозу деревини надають тільки у Сокирянській та Путильській філіях.

Загалом попит на дрова в області зріс вдвічі, порівняно з довоєнним періодом. Гончар каже, цьогоріч дрова частіше купували навесні.

"Попит регулярно коливається. Торік сильний попит був перед опалювальним сезоном – з вересня до грудня. Цьогоріч люди навпаки вирішили запастися деревиною наперед – у весняний період", – каже Гончар.

Новости Украины