За інформацією: Суспільне Чернівці.
Генератор Чернівці. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці
Починаючи з 2022 року, буковинці використовують бензинові та дизельні генератори, щоб пережити відключення електроенергії, спричинені російськими обстрілами енергетичних об'єктів України. Однак масове використання генераторів у житлових кварталах може мати негативний ефект на здоров'я та пожежну безпеку людей, особливо в спекотну погоду. Зокрема, через шум і викиди. Куди звертатися буковинцям через роботу генераторів — читайте у матеріалі Суспільного Чернівці.
Наразі кількість звернень до Держпродспоживслужби у Чернівецькій області щодо роботи генераторів збільшилася. Про це в етері Українського радіо Чернівці повідомила начальниця відділу безпеки середовища життєдіяльності Олеся Борщевська. Проте через дію воєнного стану в Держпродспоживслужбі перевірки не проводять.
"Наразі в країні діє воєнний стан і постанова 303 про заборону перевірок будь-яких об'єктів. Тому для того, щоб отримати дозвіл від центрального апарату на здійснення обстеження того чи іншого об'єкта, потрібні ґрунтовні підстави. Ними є заміри шуму, заміри вібрації чи чадного газу. Якщо там є перевищення, тоді вже людина може написати заяву", — каже Борщевська.
За словами Борщевської, на некоректну роботу генераторів буковинцям потрібно першочергово звертатися до органів місцевої влади.
Заступник директора міського департаменту інфраструктури та благоустрою Олексій Голованов каже, що після численних скарг мешканців на роботу генераторів почали працювати із підприємцями, проте можуть лише надати рекомендації, як вирішити проблему із рівнем гучності чи викидами.
"Звернення є і особливо скаржаться мешканці, яким не подобається, як шумить генератор, мешканці, які живуть у квартирі, куди потрапляють вихлопні гази. Ми реагуємо на ці звернення. Втім це реагування рекомендаційне. Ми розповідаємо, куди краще перенести генератор, наприклад. Тобто якихось каральних заходів наразі немає. Чернівчани можуть написати заяву в міській раді або ж зателефонувати за номером 1580, щоб подати скаргу на роботу генератора", — каже Голованов.Читати ще
Читати ще «Не вибір, а необхідність». Як генератори впливають на якість повітря у Чернівцях
Читати ще Як чернівчанам отримати відшкодування 80% вартості генератора для багатоквартирного будинку: пояснення
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]