Ситуація щодо російського вторгнення станом на 01.05.2022 року (22:00) — #ЗСУ, 67 доба

Триває шістдесят сьома доба героїчного спротиву українського народу російській збройно-інформаційній агресії.  Ворог продовжує ведення повномасштабної війни  проти України та наступальні дії на Запорізькому напрямку. Російські окупанти безрезультатно здійснюють штурмові дії в районі Гуляйполя. Ворог зазнає значних втрат, але в той самий момент забирає життя та здоров’я мирного населення Запорізького краю. 

Сьогодні російські військові гатили по цивільній інфраструктурі Оріхова — окупанти влучили у багатоповерхові будинки. Внаслідок ворожого обстрілу із травмами різної тяжкості в лікарні були доставлені чотири людини, ще двоє чоловіків від отриманих осколкових поранень загинули. 

У Пологах у приміщенні місцевої лікарні окупанти облаштували склад боєприпасів. При цьому росіяни забороняють персоналу надавати медичні послуги місцевим жителям.

Окупаційна влада призначила головою Терпінівської громади колишнього вихователя місцевого інтернату Юрія Волжаніна. Заступницею колаборанта стала Наталія Жила. Радником —  Петро Пульянов, який свого часу був головою Світлодолинської сільської ради та з першого дня співпрацює з окупантами. Його «правою рукою» стала місцева жителька Юлія Оленберг. Прокуратура Запорізької області вже готує кримінальні провадження щодо зазначених осіб.

У Запоріжжі виявили жінку, яка за 50 гривень продавали місця у черзі за продуктовими наборами у пунктах видачі гуманітарної допомоги  Шевченківського району. З громадянкою відповідні правоохоронні органи провели роз’яснювальну роботу, а її шахрайський бізнес наразі зупинено.

У Мелітополі окупанти сьогодні намагалися провести демонстрацію з нагоди Дня праці, на яку прийшло близько 40 людей. Схожа ситуація була і в Бердянську. Нечисельним відвідувачам заходу окупанти роздавали заборонені в Україні георгіївські стрічки. 

Росіяни відключили зв’язок та інтернет у частині Запорізької області. Спочатку жителі окупованих територій помітили перебої з інтернетом та мобільним зв’язком, а потім ці послуги зникли взагалі. Причиною відсутності зв’язку стали обриви волоконно-оптичних магістральних ліній та відключення від електропостачання обладнання операторів на тимчасово окупованих територіях. Це — чергова спроба рф залишити українців без доступу до правдивої інформації про перебіг війни, а також розповсюджувати свою брехливу пропаганду, не залишаючи альтернативних джерел надходження інформації. Ми просимо усіх українців, які перебувають в окупованих районах, за можливості переїжджати до інших регіонів. 
В області тривають роботи з оборони рубежів. Спеціалісти з фортифікацій разом із військовими інженерами, солдатами та цивільними волонтерами долучаються до цієї справи, аби не дати ворогу ані найменшого шансу просунутися вглиб регіону.

Вірте в ЗС України і в Сили оборони Запорізького краю. Ми обов’язково переможемо і передамо країну нашим дітям.

 

Речник ЗОВА , полковник Іван АРЄФ‘ЄВ

Источник