«Ситуація вкрай важка»: на Полтавщині лікують понад 200 поранених після ракетного удару

За інформацією: Суспільне Полтава.

Приміщення Полтавської обласної лікарні, вересень 2024-го. Суспільне Полтава

Усі поранені під час ракетного обстрілу Полтави 3 вересня нині перебувають у семи медзакладах регіону. В обласному центрі це, зокрема, обласна, 1-ша та 2-га міські лікарні.

Про це 5 вересня розповіли на брифінгу у Полтавській міськраді.

У міських закладах лікують понад дві сотні поранених під час російського обстрілу. 181 пацієнт перебуває на стаціонарному лікуванні, у відділеннях реанімації ― 21 людина. Як розповіла директорка 1-ї міської лікарні Ганна Сєлькіна, роботу організували за кілька хвилин після влучання ракет.

"Був залучений медичний персонал закладу ― це більше 200 чоловік. Розгорнуті операційні, додаткові операційні бригади. Кого можна було стабілізувати ― стабілізовані і продовжують отримувати лікування. Велика частина людей мали травми психоемоційні та незначні пошкодження. Вони також були оглянуті й отримали медичну допомогу", ― сказала директорка медзакладу.

У 2-й міській лікарні приймали поранених медпрацівники всіх відділень. Працювало одночасно три хірургічних відділення. Надавали допомогу всі операційні бригади. Про це розповів директор 2-ї міської лікарні Максим Дудченко:

"Одночасно надавали допомогу на семи операційних столах. Всі бригади досить швидко і якісно надали допомогу. Вкрай важкі пацієнти ще борються за життя, але всі живі. Ситуація вкрай важка. Пацієнти досі звертаються за амбулаторною допомогою через стрес. Вони можуть залишатися вдома, але проблема нікуди не дівається, тому вони продовжують звертатися".

В обласній лікарні імені Скліфосовського допомогу надавали понад сотня медпрацівників. Сортуванням пацієнтів займалися, зокрема, головний лікар Григорій Оксак та професор Володимир Шейко. Подальшу роботу зосередили у хірургічному корпусі. Рятували пацієнтів також нейрохірурги з інших областей, які прибули до Полтави на тренінг. Одночасно працювали дев’ять операційних, розповів головний лікар Григорій Оксак:

"До нас поступали (пацієнти ― ред.) або ізольована нейротравма, політравма, це пошкодження головного мозку, спинного мозку, грудної, черевної порожнини і, звичайно, велика кількість ампутацій".Читати ще

Читати ще «Дуже травмовані ноги, обгорілий»: що розповідають рідні поранених під час обстрілу у Полтаві

Нині в обласному медзакладі перебуває більш ніж 50 пацієнтів. Майже всі вони у тяжкому та надтяжкому стані. Григорій Оксак сказав:

"По-перше, це обумовлено тим, що до нас скеровували найтяжчих пацієнтів. Надтяжкі ― це більше 10 пацієнтів, перебувають у відділенні анестезіології, інтенсивної терапії. На сьогодні (5 вересня ― ред.) у нас померло чотири чоловіка: два померло на операційному столі, два померло в першу добу".

Як розповів Григорій Оксак, усіх невпізнаних пацієнтів, які надійшли до закладу, ідентифікували у перший день.

Що відомо про обстріл Інституту зв’язку у Полтаві 3 вересня 2024-го

Зранку 3 вересня жителі Полтави чули два звуки вибухів. Вони пролунали близько 09:10. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил повідомляли про ракету у напрямку Полтави. За кілька хвилин до вибухів у регіоні оголосили про повітряну тривогу ― о 09:08.

Армія РФ влучила у будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Станом на 14:20 повідомили про понад 40 загиблих та більше 180 поранених. Інформацію поширив у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський.

Як повідомив у Telegram-каналі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, з-під завалів дістали 11 людей. У сусідніх будинках вибило вікна та пошкодило фасади.

Проміжок між оголошенням тривоги і влучанням був коротким, тому вибухи застали людей у момент евакуації у бомбосховища, повідомили у Міноборони. За їхніми даними, російська армія використала для обстрілу дві балістичні ракети.

Командування Сухопутних військ 3 вересня повідомило, що проведуть "розслідування, щоб виявити, чи було зроблено достатньо, аби убезпечити життя і здоровʼя військовослужбовців на обʼєкті". Також перевірять, чи належним чином здійснювали керівництво закладом. На подібних об'єктах мають посилити заходи щодо убезпечення особового складу і перевірити дисципліну у військових частинах.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, що у навчальному закладі під час ракетного удару не було жодних шикувань. Військовий, який перебував в одному з корпусів Інституту зв’язку на момент атаки, також надав таку інформацію Суспільному.

Поранених під час обстрілу відвезли до медзакладів у громаді. Зокрема, і в обласну лікарню імені Скліфосовського. Кількість пацієнтів у закладі не назвали. Частина поранених ― у реанімаційному відділенні, усі вони у тяжкому стані. Про це повідомив Суспільному завідувач відділення Валентин Білий. За словами медика, усі поранені були без свідомості та не ідентифіковані. До обласної станції переливання крові 3 вересня звернулося близько 150 людей. Протягом дня в установі заготували близько 75 літрів крові. Про це Суспільному розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

Внаслідок обстрілу обвалилася передня стіна навчального корпусу від однієї ракети, від іншої ― середина корпусу, чотири сходових прогони. Цегла із будівлі розлетілася і привалила людей. Про це на брифінгу 4 вересня повідомив начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку Ігор Міцюк. Загалом у приміщенні було шість евакуаційних виходів, два з яких завалило уламками та будівельним сміттям.

Управління Служби безпеки України в Полтавській області перевіряє усіх, хто мав доступ до навчального закладу. За фактом обстрілу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розглядають можливість коригування удару, а також роботи розвідувального БпЛА. Про це на брифінгу розповів т.в.о.начальника обласного управління СБУ в Полтавській області Костянтин Семенюк. Шукають і людей, які знімали наслідки одразу після влучання російських ракет.

Читати ще

Читати ще «Було реально дуже страшно»: свідчення очевидців про обстріл Полтави 3 вересня

Новости Украины