Скандал у НОК. Беленюк на знак протесту вийшов з комітету, дізнавшись, хто ще туди входить


Скандал у НОК. Беленюк на знак протесту вийшов з комітету, дізнавшись, хто ще туди входить

Фото: Анна Чуданова

Депутат Верховної Ради від Слуги народу, олімпійський чемпіон Жан Беленюк написав заяву на вихід зі складу Національного олімпійського комітету. Про це він повідомив у Facebook після того, як футболіст Роман Зозуля опублікував список «дискредитованих» членів НОК, обраних туди 17 листопада.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Скандал довкола НОК почався минулого тижня одразу після виборів, де Беленюк претендував на посаду президента, але програв міністру спорту Вадиму Гутцайту.

Тоді ж стало відомо, що до складу НОК обрали депутатів Нестора Шуфрича та Григорія Суркіса, які раніше представляли у парламенті заборонену ОПЗЖ.

Наступного дня легенда українського футболу Андрій Шевченко заявив, що не може залишатися в такому складі НОК і виходить звідти.

Після цього Шуфрич і Суркіс (а одночасно й депутат Андрій Кожем’якін) попросили виключити їх зі складу НОК, і виконком задовольнив їхні прохання.

Але скандал на цьому не вичерпався.

21 листопада футболіст Роман Зозуля опублікував список членів НОК, які, на його думку, дискредитували себе.

Серед них він назвав чоловіка Юлії Льовочкіної, колишніх представників ОПЗЖ та Партії регіонів, колишніх спортивних функціонерів, які можуть бути причетними до корупції, – загалом 22 особи (список тут).

«Схоже, Шуфрич з Суркісом виконували лише функцію громовідводу. І поки суспільство справедливо обурювалося їхніми прізвищами в списку, новообраний президент Вадим Гутцайт завів до НОК прямо таки «золоту» команду, 80% з якої взагалі не мають жодного відношення до спорту. Хіба спортом вважати корупцію, боротьбу за місце в списку ОПЗЖ або рекет у 90-ті», – заявив Зозуля.

Беленюк відреагував на цей список словами: «У «такому» НОК не можу собі дозволити затриматися надовго», і написав заяву на вихід.

  • У четвер, 17 листопада, у НОК України відбулися вибори нового очільника організації. Ним став Вадим Гутцайт – міністр молоді та спорту України. НОК України уперше з 2005 року змінив очільника, 17 років цю посаду обіймав Сергій Бубка.
  • Першим віцепрезидентом організації став державний секретар Мінмолодьспорту Олексій Перевезенцев. Віцепрезидентами – президентка Олімпійської академії України Марія Булатова, заступник керівника Офісу президента України, президент Федерації бадмінтону України Олексій Дніпров та посол UNITED24, ексфутболіст Андрій Шевченко.

Джерело