Словаччина екстрадувала в Україну підозрюваного у розкраданнях під час закупівлі ПЛР-тестів

Словаччина екстрадувала в Україну підозрюваного у розкраданнях під час закупівлі ПЛР-тестів

Фото: t.me/nab_ukraine

Словаччина видала Україні підозрюваного у справі про корупцію під час закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для Укрзалізниці. З 2022 року він перебував у міжнародному розшуку. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро ( НАБУ ).

— З моменту викриття угоди у червні 2022 року підозрюваний (представник приватного бізнесу) перебував у міжнародному розшуку. Завдяки співпраці з компетентними органами Словацької Республіки, влітку 2023 року його затримали, а екстрадиційний запит України задовольнили. Успішна екстрадиція підозрюваного під час війни в Україні стала можливою, зокрема завдяки ефективній взаємодії з Офісом Генерального прокурора як центральним органом України з видачі (екстрадиції) підозрюваних. — Розповіли у відомстві. — Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Чиновники УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та погодили ціни, які на той час у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест. Проте структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладання договору з переможцем у зв’язку з явною невідповідністю запропонованої ціни до ринкових пропозицій. І таким чином запобігли розкраданню 4,94 млн грн. У червні 2022 року про підозру повідомили шістьох осіб, у жовтні того ж року — ще двом.

 

 

 

 

У вересні-грудні 2020 року Укрзалізниця організувала публічні закупівлі 11 000 ПЛР-тестів на COVID-19 (найточніший тест для визначення наявності в організмі людини коронавірусу SARS-CoV-2, який є збудником ковіда).

«Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та погодили ціни, які на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові, — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест», — йдеться у повідомленні НАБУ.

Структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати договір із переможцем «у зв’язку з явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям». Таким чином вдалося запобігти розкраданню 4,94 млн грн.

У червні 2022 року НАБУ та САП повідомили про підозру шести осіб. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми людей.

Джерело

Новости Украины